Pořád mě bereš

(Still into you)

Šest příběhů z Finska o lásce, stáří, intimitě, oddanosti, opouštění, naději a karaoke.

„Tisíceré díky za tento den,“ objímá vděčně pětasedmdesátiletý Paavo svého o pár let mladšího životního partnera, který o něj s láskou pečuje a každou noc se modlí, aby Paava netrápily bolesti. Osmdesátiletý Yki se zamiloval do své stejně staré manželky Sirkky před šesti lety, byla to láska na první pohled. „Jsi moje kráska,“ říká jí něžně v intimní chvíli. Věrný Risto se v dopise po padesáti šesti letech manželství vyznává své ženě Pirje, která mu odchází přímo před očima. Vdova Raija se zase učí znovu nacházet radost ze života a Maricca ji hledá po boku muže o generaci mladšího. Poetický film o síle lásky v pozdním věku, kterým se linou teskné finské písně.

O filmu

Režie: Anu Kuivalainen
Finsko
2020 | 70 min.

Jazyk: Finsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Česká premiéra

Přehrát online

Kategorie

Stáří vpřed!

Režie

Anu Kuivalainen

Filmografie
2020 - STILL INTO YOU
2017 - Sielunmetsä
2011 - Aranda
2004 - Taatan paha uni

Anu Kuivalainen

Projekce

14. 05. 17:00 Jeden svět živě: Stream
ČZJ tlumočení Popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé
DebataAnu Kuivalainen, režisérka
Marianne Mäkelä, producentka

Další filmy z tematické kategorie Stáří vpřed!

100+

100+

Radost z každého prožitého dne a trojmístná číslovka v kolonce věk. To spojuje hlavní protagonisty a protagonistky příběhu o poznání, že každá životní etapa má své krásy.

Gogo

Gogo

Priscille je 94 let. Má 3 děti, 22 vnuků a 54 pravnoučat. A před čtyřmi lety nastoupila do základní školy, aby se konečně naučila číst a psát.

Nenapravitelný

Nenapravitelný

Jak se dá po půl století ve vězení vrátit do společnosti, když je člověku sedmdesát let? Bankovní lupič Alberto Maron se o to chce pokusit. 

Pořád mě bereš

Pořád mě bereš

Šest příběhů z Finska o lásce, stáří, intimitě, oddanosti, opouštění, naději a karaoke.

Tajný agent

Tajný agent

Podivný novinový inzerát nabízí práci zájemcům ve věku 80—90 let. Anonce je lakonická, ale zdá se, že půjde o špionážní misi. Místo určení: domov důchodců. Diskrétnost podmínkou! 

Táta na odpočinku

Táta na odpočinku

Že si lze plnit sny v každém věku, dokazuje portrét Jacquesa, sedmdesátiletého otce dokumentaristky Pauline Horovitz. Respektovaný lékař po odchodu do důchodu vystoupí z komfortní zóny a zahraje si třeba i v čínském trháku.

Zbylo nám jen slunce

Zbylo nám jen slunce

Mateo se narodil uprostřed pralesů v Paraguayi jako člen kmene Ayoreů. S pokročilým věkem cítí potřebu uchovat jedinečné dědictví svého národa a předat jej dalším generacím.