Doprovodný programWorkshop a debata: Bariéry života s handicapem

20. 03. 2019 | 18:30h. | Umělecké centrum UP – Atrium, Univerzitní 225/3, Olomouc

Život na vozíku je o neustálém překonávání překážek. Ty ale nemají mnohdy jen hmotnou podobu. Schody, úzké dveře nebo nerovnosti na chodníku dokážou člověka potrápit. V reálném životě je ovšem větším problémem komunikace a předsudky. Může mít vozíčkář sex, vztah, jít na pivo nebo budovat kariéru?

Tomáš je na vozíku od narození, prodělal 13 operací páteře. Občas neotevře PET láhev a potřebuje pomoc. Na druhou stranu pracuje, má rodinu, sportuje, fotografuje a je součástí projektu Heroes #podporujemehrdiny od @nerodrinks. Přijďte se potkat s Tomášem, poznat jej, projet se na vozíku a pokecat o životě!

 

I letos festival v Olomouci nabídne rozmanitý doprovodný program. Užít si s námi můžete energickou jízdu s kapelou Circus Brothers, naučíte se vyrobit ekologický prášek na praní nebo si vyzkoušíte, jak vypadá život na vozíku. Těšit se tedy můžete na koncert, vernisáž a několik workshopů!

ol-koo

Adéla Hemelíková, Barbora Valová

Hlavní koordinátorky

Festival dokumentárních filmů Jeden svět letos v Olomouci oslaví 20 let. Kromě dlouhé tradice je olomoucký Jeden svět výjimečný i svým konceptem. Festival je od počátku organizovaný prakticky jen studenty, kteří svou práci dělají s velkým odhodláním a nadšením. První roky měl festival jen pár návštěvníků, nyní jej pravidelně navštěvuje více než 2 500 lidí z Olomouce a okolí.

Hlavním tématem letošního ročníku je “Bezpečná blízkost”. Jaká je moje identita? Jaké jsou v dnešním světě jistoty? Kde se nachází hranice bezpečnosti? Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou stále složitější. Nacházíme se v době společenské nestability a klimatických změn. O to více potřebujeme znát svou vlastní identitu, která nám dodá pocit jistoty a bezpečí. Téma “Bezpečná blízkost” odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač jsou jiní, dokáží porozumět a naslouchat.

Vydejte se s námi od 18. do 23. 3. 2019 na cestu za bezpečnou blízkostí. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bod z našeho programu, věříme, že odejdete domů obohaceni o nové poznatky.

Budeme se na Vás těšit!