Česká premiéra

Dulce

Dulce

Guille Isa, Angello Faccini
Kolumbie, USA | 2018 | 11 min.

Jazyk: Španělsky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Malá Dulce má strach z vody. Umět plavat je přitom pro její život ve vesnici na tichomořském pobřeží důležitější než cokoli jiného.

Místo, kde se poetický snímek z Kolumbie odehrává, obklopují mangrovové močály. Každý den celé komunitě hrozí, že vlivem globálních klimatických změn stoupne hladina moře natolik, že jejich obydlí zmizí pod vodou. A právě unikátní ekosystém mangrovů na hranici moře a pevniny tu hraje důležitou roli, neboť pomáhá oteplování tlumit. Dulcina matka dceru učí plavat a slibuje jí, že jednoho dne, až překoná své obavy, bude moci vyrazit s ní a ostatními ženami z vesnice do močálů na tradiční sběr mušlí.

Režie

Guille Isa

Filmografie
2018 - Dulce
2017- The Offering
2015- Home at Dawn

Angello Faccini

Filmografie
2018 - Dulce

Sales

Darrell Hartman
Jungles in Paris
e-mail: darrell@junglesinparis.com

Projekce v regionech

23. 03. 15:00 Plzeň: Moving Station Relaxovaná projekce
24. 03. 16:00 Brno: Café Práh
30. 03. 14:00 Tábor: Cafe & Gallery MP7
06. 04. 10:00 Mladá Boleslav: Městská knihovna
07. 04. 11:00 Sušice: PROSTOR
13. 04. 15:00 Louny: Městská knihovna Louny

Další filmy z tematické kategorie Jeden svět dětem

Bašír v říši divů

Bašír v říši divů

Bašírovi je 10 a se svojí matkou a sourozenci žije v uprchlickém táboře uprostřed alžírské pouště. Jednoho dne dostává jedinečnou šanci odjet na léto do Španělska.

Dulce

Dulce

Malá Dulce má strach z vody. Umět plavat je přitom pro její život ve vesnici na tichomořském pobřeží důležitější než cokoli jiného.

Kluci z přístavu

Kluci z přístavu

Heijplaat je dělnická kolonie v přímořské čtvrti nizozemského Rotterdamu. Už od počátku 20. století tu vedle sebe žijí lidé různých národností a kultur, které sem přilákala práce v přístavu.

Miruna

Miruna

Dvanáctiletá rumunská dívka Miruna má o své budoucnosti jasno. Rozhodně se neplánuje brzy vdát a pořídit si spoustu dětí jako řada dívek v jejím okolí. Její ambicí je stát se policistkou.

Monzunová show

Monzunová show

Kunál Singh je energický a sebevědomý chlapec. Chodí do školy, rád sleduje filmy, ze kterých cituje oblíbené hlášky, a umí všechny světové metropole nazpaměť.

Tanečník Skip

Tanečník Skip

„Ti, kteří se pokoušejí dosáhnout výjimečných věcí, to v životě dotáhnou nejdál.“ Pro čtrnáctiletého Skipa je tanec vším. A i přes krutou šikanu, které kvůli svému koníčku čelí, chce zůstat sám sebou.