Česká premiéra

Swatting

Swatted

Ismaël Joffroy Chandoutis
Francie | 2018 | 21 min.

Jazyk: Anglicky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Kategorie: Jedna nula

Znudění hráči počítačových her v USA si našli novou formu šikany, jíž se baví. Podivná hra mezi online hráči a policií přesahuje do reálného světa.

Během hry, která se streamuje živě na internet, si vytipují jednoho z hráčů a pod falešnou záminkou ho oznámí na policii. Pak už jen čekají… Během pár desítek minut do domu nicnetušící oběti většinou vpadne speciální zásahová a ozbrojená jednotka SWAT. To vše v přímém přenosu. Podobných případů přibývá a úřady jsou bezmocné. Sugestivní krátkometrážní snímek umně kombinuje reálné záběry ze streamování her, při nichž došlo k zásahu policie, telefonáty na linku 911 a výpovědi obětí této novodobé zábavy. Tím vším se prolínají fascinující animace herní „krajiny“.

Režie

Ismaël Joffroy Chandoutis

Filmografie
2019 - Swatting
2018 - Ondes noires
2015 - Sous couleur de l'oubli

Sales

Wouter Jansen
Some Shorts
e-mail: info@someshorts.com

Projekce

07. 03. 17:30 Atlas - velký sál Blok filmů Evropská premiéra Debata Vstupenky
09. 03. 19:30 DOX - Auditorium Blok filmů Mezinárodní premiéra Titulky pro neslyšící a nedoslýchavé Debata Vstupenky
10. 03. 20:00 Atlas - malý sál Blok filmů Vstupenky
13. 03. 21:00 Městská knihovna - velký sál Blok filmů Titulky pro neslyšící a nedoslýchavé Debata Vstupenky
16. 03. 13:00 Evald Blok filmů Titulky pro neslyšící a nedoslýchavé Debata Vstupenky
16. 03. 18:30 Světozor - malý sál Blok filmů Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Jedna nula

#FollowMe

#FollowMe

Reportér Nicolaas se rozhodne založit si svůj první instagramový účet a nasbírat co nejvíce followerů. Postupem času se začíná více zajímat o pozadí sociální sítě Instagram a odhaluje dobře fungující systém založený na podvádění.

Reds, do toho!

Reds, do toho!

Městečko Steubenville v Ohiu se v srpnu 2012 ocitlo v centru pozornosti celé Ameriky. Znásilnění šestnáctileté dívky odhalilo, že kořeny „kultury znásilnění“ jsou ve společnosti zapuštěné velmi hluboko.

Sakawa

Sakawa

Tři mladí lidé z Ghany si založili netradiční živnost. Z naivních uživatelů internetu z Ameriky a Evropy lákají na seznamkových portálech peníze.

Streamující lidová republika

Streamující lidová republika

Čína je rájem streamovacích služeb. Miliony mladých Číňanů a Číňanek na nich moderují svá vlastní živá vystoupení. Doufají, že je virtuální sláva katapultuje do lepšího světa.

Swatting

Swatting

Znudění hráči počítačových her v USA si našli novou formu šikany, jíž se baví. Podivná hra mezi online hráči a policií přesahuje do reálného světa.

Všechna stvoření vítána

Všechna stvoření vítána

Chaos Computer Club neboli CCC, „největší hackerský spolek v Evropě“, pořádá hromadná setkávání. Potrhlá a kosmoprostorová. Závažná a aktuální.

Všude kolem nás

Všude kolem nás

Hypersenzitivita na elektřinu, na internet, na mikrovlnné záření. Pro lékaře těžko uchopitelný problém, který ale postihuje čím dál víc lidí.