Česká premiéra

Obchod

The Trade

Matthew Heineman
USA | 2018 | 104 min.

Jazyk: Anglicky, Španělsky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Od Columbusu v Ohiu po Guerrero v Mexiku. Nezastaví se před ničím. Drogová epidemie ničí životy a komunity na obou stranách hranic.

Za suchou řečí čísel a statistik či halasností novinových titulků týkajících se narkomanie a obchodu s drogami se skrývají konkrétní lidské příběhy. Na jedné straně stojí drogově závislí a jejich rodiny, které se musejí často vypořádat se ztrátou svých blízkých. Na straně druhé jsou ti, kteří drogy vyrábějí a distribuují. A někde mezi tím se pohybují policisté. Mnohovrstevnatou drogovou problematiku lze pochopit teprve tehdy, když se jednotlivé střípky poskládají do celkové mozaiky. Proto se dokumentární série, z níž festival promítne dva díly, vydává na různá místa – na mexické pole s mákem i do americké léčebny – pod vedením režiséra, který si v roce 2016 filmem Cartel Land na podobné téma vysloužil nominaci na Oscara a vyhrál tři ceny Emmy.

Režie

Matthew Heineman

Bude hostem festivalu dne
14.03 - 17.03 2019

Filmografie
2018 - A Private War
2018 - Obchod
2017 - Město duchů
2015 - Země kartelů
2012 - Escape Fire: The Fight to Rescue American Healthcare
2009 - Our Time

Sales

Andrew Petrilak
Our Time Projects
e-mail: andrew@ourtimeprojects.com

Další filmy z tematické kategorie Retrospektiva Matthew Heineman

Město duchů

Město duchů

Syrový obraz zvěrstev páchaných v Sýrii pohledem Hamúda a Hasana – dvou občanských novinářů, kteří navzdory brutálním represím přinášejí okolnímu světu informace o situaci v těžce zkoušeném městě.

Obchod

Obchod

Od Columbusu v Ohiu po Guerrero v Mexiku. Nezastaví se před ničím. Drogová epidemie ničí životy a komunity na obou stranách hranic.

Země kartelů

Země kartelů

Dokument je strhujícím vhledem do zákulisí bojů s mexickými drogovými kartely, jejichž vliv na život v Mexiku i za hranicemi ve Spojených státech je stále obrovský.