Česká premiéra

S láskou, Scott

Love, Scott

Laura Wayne
Kanada | 2018 | 76 min.

Jazyk: Anglicky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Kategorie: Panorama

Scott se stal obětí zločinu z nenávisti kvůli své sexuální orientaci. Tato noc změnila celý jeho život a dala vzniknout hnutí „Don’t be Afraid“ bojujícímu proti homofobii.

Tlumené světlo dopadá na tvář nadaného studenta muzikologie v kanadském Torontu, jenž se jednoho večera ocitl ve špatný čas na nesprávném místě. Přesně po roce se Scott vrací na místo, kde byl útočníkem pobodán a kvůli poškození míchy poté skončil na vozíku. Citlivě nasnímaný film rekonstruuje celou událost a jejím prostřednictvím zkoumá stále velmi konzervativní postoj společnosti k LGBT minoritě. Sled událostí, výpovědi rodiny a archivní materiály tvoří koláž, která představuje Scotta od jeho dětství až po závěrečnou scénu, kde se mu do rukou dostává dopis od útočníka. „Odpuštění je cesta, proces, volba, které čelíme každý den.“

Impact

Scott Jones z filmu S láskou, Scott přežil fyzické napadení z nenávisti. Rozhodl se tomu postavit čelem a vytvořil kampaň Don’t BE Afraid, která podporuje kreativní boj proti homofobii a transfobii. Přispějte na jejich činnost nebo sami rozjeďte iniciativu, která pomůže tomu, abychom se navzájem respektovali. Více informací najdete na webu kampaně. Více info: http://dontbeafraidcampaign.org/get-involved/

Režie

Laura Wayne

Filmografie
2018 - S láskou, Scott
2014 - Most of Us Don't Live There

Sales

Élise Labbé
National Film Board of Canada
e-mail: festivals@nfb.ca

Další filmy z tematické kategorie Panorama

América

América

Třiadevadesátiletá América je po úraze odkázána na pomoc svých tří vnuků. Ačkoli se sama téměř nemůže pohnout a nevnímá všechno úplně jasně, samotná její přítomnost má na rodinu stmelující vliv.

Co Walaa chce

Co Walaa chce

Walaa vyrostla v uprchlickém táboře Balata na Západním břehu Jordánu. Vychovali ji příbuzní, protože její matka byla v izraelském vězení. S nepřízní osudu se Walaa rozhodla bojovat svérázně: chce se stát policistkou.

Divadlo války

Divadlo války

Válka o Falklandy trvala pouhých 74 dní, ale poznamenala tisíce životů. Šest veteránů z obou stran konfliktu se nyní sešlo, aby se vyrovnali s hrůzami války, jež je nikdy nepřestaly pronásledovat.

Domácí zápas

Domácí zápas

Talentovaná ukrajinská fotbalistka Alina dělí svůj čas mezi hřiště a péči o sourozence. Intimní portrét silné dívky, jejíž nejhorší soupeři ji nečekají na fotbalovém hřišti, ale v osobním životě.

Hale County ráno i večer

Hale County ráno i večer

Návštěva amerického jihu nabízí pohled na dva mladé afroameričany, kteří se snaží žít ten nejlepší možný život, jaký jim okolnosti dovolují.

Než se otec vrátí

Než se otec vrátí

Čím dál víc Gruzínců se radikalizuje a odchází bojovat do Sýrie. Jejich děti vyrůstají v prostředí bez otců. Takový je svět dospívání dvou hlavních hrdinek filmu, Evy a Iman.

Ostrov hladových duchů

Ostrov hladových duchů

Vánoční ostrov patří Austrálii. Začátkem 21. století tu vyrostlo detenční zařízení pro migranty − zhusta kritizované za svou nehumánnost a špatné podmínky.

Proces s Ratko Mladićem

Proces s Ratko Mladićem

Pět let trval soud s hlavním obžalovaným za zločiny spáchané v bosenské válce. Prokázat zdánlivě jasnou vinu z genocidy bylo mnohem těžší, než se zdálo.

S láskou, Scott

S láskou, Scott

Scott se stal obětí zločinu z nenávisti kvůli své sexuální orientaci. Tato noc změnila celý jeho život a dala vzniknout hnutí „Don’t be Afraid“ bojujícímu proti homofobii.

Srdcová královna

Srdcová královna

Z osobní blízkosti zachycený portrét Lizette Risgaardové, která jako první žena stanula v čele dánských odborů, kde ji čeká nelehký úkol navrátit upadající organizaci někdejší význam.

Střepiny

Střepiny

Ačkoli nikdy nevyhlásili Laosu válku, svrhli Američané na tuto asijskou zemi nejvíce bomb v historii válečných konfliktů. Obrazově pečlivě komponovaný snímek ukazuje, jak se země vyrovnává s nepříjemnými pozůstatky nedávné minulosti.