Školní projekce

Datum konání: 19. 03. – 23. 03. 2018

Speciální projekce zaměřené na základní a střední školy, přizpůsobeny dle věku žáků a studentů. Prostřednictvím filmů a pofilmových diskuzí a přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se lidským právům, moderním československým dějinám, mediální gramotnosti a mnoha dalším tématům. Projekce navíc školy mohou zařadit do průřezového tématu multikulturní výchovy v rámci jejich školního vzdělávacího programu.

Filmy jsou promítány v časech 8:00, 10:30 a 13:00 hodin.

Vstupné na projekci je 40 Kč na žáka / studenta.

 

 

Promítací místa:

Muzeum umění (sál Divadla hudby) – Denisova 824/47, Olomouc

Arcidiecézní muzeum (sál Mozartea) – Václavské nám. 811/4, Olomouc

Divadlo na cucky – Dolní náměstí 42, Olomouc


 

Koordinátorka školních projekcí:

Barbora Valová

e-mail: skoly@jedensvetolomouc.cz

tel.: +420 737 417 304

olomouc-koordinatorky

Aneta Šebková, Anežka Hrušková

Hlavní koordinátorky

Olomouc na konci března již tradičně ožije festivalovým děním v podobě dalšího ročníku dokumentárního festivalu o lidských právech Jeden svět. Organizační tým, složený především z nadšených studentů, pro vás opět připravuje bohatý program plný zajímavých filmových projekcí i rozmanitých doprovodných aktivit. Hlavním tématem 19. ročníku festivalu je Aktualizace sytému, a to hned v několika různých významech. Nabízí se systémy politické, společenské i ty virtuální, naším cílem je ale snaha o aktualizaci zejména toho vnitřního systému, kterým disponujeme jako jednotlivci. Najít v rozbouřené a zrychlené době přesycené informacemi chvilku na zastavení se, zpracování okolních vjemů a zamyšlení se nad nimi není vždy jednoduché. Když se vám to ale podaří, získáte šanci pokračovat dál s větším klidem, urovnanými myšlenkami a možná i s otevřenějším postojem. Pro takovou příležitost můžete využít například ztemnělé kino, koncert s přáteli nebo zajímavou přednášku s dobrou kávou.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli bod našeho programu, věříme, že odejdete domů odpočatější a bohatší o nové poznatky, které vám budou v životě pozitivním přínosem. Tak si přijďte aktualizovat systém spolu s námi.

Těšíme se na vás v Olomouci 19.–24. 3. 2018.