Pod baldachýnem

Under the Canopy
Patrick Meegan
Brazil, USA | 2017 | 11 min.


Kategorie: Jeden svět interaktivně

Jazyk: Anglicky

Titulky: Anglické

Amazonský prales je jedním z největších a nejrozmanitějších pralesů v současnosti. Kvůli těžbě dřeva však mizí znepokojujícím tempem a spolu s ním ohrožené druhy i nedotčené domorodé kmeny, pro něž je domovem.

Jeden z místních původních obyvatel, Kamanja Panashekung, provádí diváky zákoutími, do kterých málokdo na světě má vůbec možnost proniknout. Stromový ráj nabízí meditativní zážitek vyvolaný nejen působivými obrazy, ale i zvuky místních ptáků a šustěním stromoví. Kamanja zve na společnou jízdu po řece Amazonce, během níž se lze setkat s usměvavým lenochodem či několikametrovou anakondou. Jak těsný zde panuje vztah člověka a přírody lze nejlépe pochopit na konci prohlídky – v části pralesa, kam už pronikly lidské stroje, zůstává pouze odstrašující, tiché pusto a prázdno.

Patrick Meegan

Filmografie
2017 - Pod baldachýnem

Sales

Taylor Robinson

e-mail: taylor@jauntvr.com

Projekce

07. 03. 18:00 CAMP - Centrum architektury a městského plánování Blok filmů Mezinárodní premiéra Debata Vstupenky
10. 03. 18:00 CAMP - Centrum architektury a městského plánování Blok filmů Debata Vstupenky
11. 03. 16:30 CAMP - Centrum architektury a městského plánování Blok filmů Debata Vstupenky
12. 03. 18:00 CAMP - Centrum architektury a městského plánování Blok filmů Debata Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Jeden svět interaktivně

Bez života

Bez života

Válka nepřináší pouze ztráty na životech a psychická traumata všech přímých účastníků. Civilisté dané oblasti musejí vytvořit pro vojáky vhodné zázemí. V Jižní Koreji tak v 50. letech vzniklo dodnes fungujících 96 okrsků, jež mají uspokojit sexuální potřeby americké armády.

Cesta do Arktidy

Cesta do Arktidy

Vliv globálního oteplování na jednotlivé oblasti světa, na jejich faunu i flóru, mají různý dopad. Organizace Greenpeace přichází s kampaní „Zachraň Arktidu“, jejíž součástí je i tento interaktivní snímek.

Francis

Francis

Ve vesnicích v Ghaně vzbuzuje setkání s duševně nemocným člověkem pocity nejistoty a strachu i u nejbližších příbuzných. Autoři snímku se pomocí prožitku ve virtuálním prostředí snaží tento prvotní impulz změnit.

Limbo

Limbo

Slovo „limbus“ pochází z latiny a znamená okraj, mez, v katolické věrouce pak předpeklí, dočasný stav duší, jejichž osud zná pouze Bůh. Symbolika přenesena do současné migrační krize odkazuje k dlouhodobé nejistotě, ve které je nuceno žít nemalé množství migrantů.

Modlitba k moři

Modlitba k moři

Před dvěma lety se stal tříletý Syřan Alan Kurdí jedním z mnoha utonulých ve Středozemním moři cestou ze Sýrie na řeckou pevninu. Fotografie jeho bezvládného těla obletěla celý svět.

Planeta ∞

Planeta ∞

Planeta Země je v přímém ohrožení a každou vteřinou se snižuje šance lidstva na přežití. Vědci neustále přicházejí s novými varovnými objevy. Jak může vypadat Země v blízké či vzdálené budoucnosti?

Pod baldachýnem

Pod baldachýnem

Amazonský prales je jedním z největších a nejrozmanitějších pralesů v současnosti. Kvůli těžbě dřeva však mizí znepokojujícím tempem a spolu s ním ohrožené druhy i nedotčené domorodé kmeny, pro něž je domovem.

Střety

Střety

Technologický pokrok je nezastavitelný. Stále více se člověk obklopuje předměty, které ho vzdalují od světa přírody. Názor domorodců žijících původním způsobem života je důležitým mementem. Obzvlášť jedná-li se o svědka jaderných testů.

Život v době uprchlické

Život v době uprchlické

Každý 113. člověk žijící na této planetě je uprchlíkem. Více než polovina z nich jsou děti. Jak se tedy na migrační krizi dívají ony? Devítiletý Omar s hormonální poruchou růstu následuje cestu ze Sýrie přes Libanon až do Finska.