Sestřenice

Primas
Laura Bari
Canada, Argentina | 2017 | 100 min.


Kategorie:

Jazyk: Španělsky

Titulky: Anglické, České

Obě přišly o dětství. Rocío a Aldana vyrůstají v Argentině a zdánlivě prožívají běžné strasti a slasti dospívání. V jejich nitru je však propast, kterou budou muset už navždy překračovat.

V útlém věku se staly oběťmi sexuálního násilí. Rocío vedle těžkých šrámů na duši každodenně připomínají, co přežila, i stopy po popáleninách. Přesto to ani jedna nevzdává. Mají sebe navzájem, milující blízké, svůj deník a odvahu otevřít se. Vystavují se bolesti, která sice nemizí, ale stává se snesitelnější pokaždé, když o svých zážitcích mluví, tančí či malují. Intimní vyprávění odkrývá vrstvy jejich příběhů s maximální citlivostí. Ukazuje nezlomnou energii dvou žen na prahu dospělosti a v poetických záběrech, v nichž se Rocío třeba mění v krokodýla, i ve zcela civilních obrazech skládá pomyslnou poklonu jejich životaschopnosti.

 

Rocío a Aldana, protagonistky filmu Sestřenice, sdílejí traumatizující zážitky z dětství. Znásilnění a zneužívání blízkým příbuzným způsobují nesmazatelné šrámy, které se nikdy zcela nezahojí. Že je takový zážitek zpracováván celý život, dokazuje film Lepším člověkem, v němž sledujeme bývalý pár, který zničilo mužovo násilí, jak nyní po dvaceti letech společně prochází terapií. Na webu filmu najdete výpovědi mužů, kteří podstupují terapii, aby potlačili své sklony k násilí. Loni se po celém světě rozšířila kampaň #metoo, která otevřela tolik potřebnou debatu a mnoho obětí inspirovala, aby veřejně sdílely své příběhy. V Česku se lidé dotčení násilím mohou obrátit na organizace Rosa – centrum pro ženy či Bílý kruh bezpečí. Možnosti prevence ve svých praktických kurzech nabízí Liga otevřených mužů.

Laura Bari

Filmografie
2017 - Sestřenice
2013 - Ariel
2009 - Antoine

Sales

Andreas Mendritzki
GreenGround
e-mail: andreas@greenground.ca

Projekce

06. 03. 22:15 Atlas - velký sál Vstupenky
10. 03. 17:30 Městská knihovna - malý sál Debata Vstupenky
13. 03. 20:30 Ponrepo Debata Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie