Paní přístavu

Lady of the Harbour
Sean Wang
Netherlands, China | 2017 | 90 min.


Kategorie: Mezinárodní soutěž

Jazyk: Anglicky, Arabsky, Čínsky, Farsi

Titulky: Anglické, České

Rázná Číňanka Suzanna Chen přišla do Řecka počátkem 90. let. Její cesta nebyla jednoduchá. Nyní za migrační krize poskytuje pomoc dalším lidem přicházejícím do Evropy.

Před 30 lety opustila Čínu a s vidinou lepšího života přišla do Řecka. Při nelegálním překračování hranic zažila Suzanna mnohé útrapy, ale i nečekanou šlechetnost. Nyní je řada na ní, aby vyjádřila vděk své druhé vlasti a vylepšila obraz Číny v očích Řeků. Se svým řeckým manželem Takisem vede skupinu čínských dobrovolníků, kteří pomáhají uprchlíkům – navigují připlouvající čluny, rozdávají deky, suché oblečení a vaří pro ně rýži. Často se tak dostávají do absurdních střetů se systémem oficiální pomoci. Svěží snímek o čínské komunitě, která se angažuje v pomoci imigrantům, nabízí nový úhel pohledu na tuto humanitární krizi a nevyhýbá se ani úsměvným momentům.

Sean Wang

Filmografie
2017 - Paní přístavu

Sales

Maëlle Guenegues
CAT&Docs
e-mail: maelle@catndocs.com

Projekce

09. 03. 18:00 Světozor - velký sál Mezinárodní premiéra Debata Vstupenky
10. 03. 17:30 Evald Debata Vstupenky
13. 03. 20:00 Atlas - malý sál Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Mezinárodní soutěž

Alicia

Alicia

Během tří let se 9letá Alicia změnila. Nejprve byla jen smutná, pak vzpurná a nakonec i agresivní. Co se stane s dětskou duší, která mnoho let marně prahne po lásce a domově?

Odcházení

Odcházení

"Něžné a tiše dojemné. Odcházení je jako haiku," píší New York Times. Intenzivní práce s lidmi se sebevražednými myšlenkami přivádí zenbuddhistického mnicha k uvědomění, jakou cenu má jeho vlastní život.

Osamělý boj Thomase Reida

Osamělý boj Thomase Reida

Půda, na níž jeho rodina hospodaří více než sto let, má pro irského farmáře Thomase Reida větší hodnotu než jakákoliv suma peněz, za kterou se od něj snaží pozemek vykoupit nadnárodní korporace. A nevzdá se, ani když se proti němu postaví úřady.

Paní přístavu

Paní přístavu

Rázná Číňanka Suzanna Chen přišla do Řecka počátkem 90. let. Její cesta nebyla jednoduchá. Nyní za migrační krize poskytuje pomoc dalším lidem přicházejícím do Evropy.

Rok naděje

Rok naděje

Filipínským klukům, kteří spí na rušných manilských ulicích na rozložených kartonových krabicích, je pouhých třináct nebo čtrnáct let. Přesto už mají za sebou děsivou minulost.

Vím, že tam jsi

Vím, že tam jsi

Quentin se už roky nachází mezi životem a smrtí bez vyhlídek na zlepšení. Protože lidé ve stavu minimálního vědomí vnímají pozitivní emoce okolí, jeho rodina nepřestává s každodenní péčí.

Vyhnaní

Vyhnaní

Lidé, kteří se vydali přes Mexiko do Spojených států či Kanady za lepšími podmínkami k životu, mají jen malou šanci na úspěch a riskují nepředstavitelné útrapy. Přesto volí raději tuto možnost než jistotu útisku ve svých domovských zemích.

Vzdálený štěkot psů

Vzdálený štěkot psů

Desetiletý Oleh vyrůstá ve vesnici Hnutove na východě Ukrajiny, jen pár stovek metrů od frontové linie. Nedávno přišel o matku a žije jen s babičkou a mladším bratrancem Jurikem.

Za hranicemi možností

Za hranicemi možností

„Ty nejsi lidská bytost, jsi atletka.“ Taková slova slyší gymnastka Rita Mamun od své nemilosrdné vrchní trenérky. Intimní portrét odvrácených stránek sportu odhaluje ruský tréninkový systém, který v honbě za dokonalostí překračuje všechny meze.