Rádio Kobaní

Radio Kobanî
Reber Dosky
Netherlands | 2016 | 69 min.


Kategorie: Panorama

Jazyk: Kurdsky

Titulky: Anglické, České

Mladá kurdská reportérka Dilovan zakládá rádiovou stanici v syrském Kobaní, které se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu. Jak se město po drastických útocích vrací k životu?

Rádio Kobaní se díky Dilovan stalo nejen zdrojem informací, ale i energie a pocitu stability v obdobích války i klidu. Bez senzacechtivosti poskytuje rozhovory s místními uprchlíky, vojáky i novináři, kteří často přicházejí rovnou z míst střetů. Dokument představuje snahu vzdorovat extrémní situaci civilním přístupem. Dilovan není pouhou reportérkou, je především dívkou, která na pozadí válečného konfliktu prožívá své lásky a přátelství. Film, jenž se nevyhýbá ani explicitním záběrům na oběti násilí, se stává průvodcem po městě na prahu nového života.

Reber Dosky

Filmografie
2017 - Meryem
2016 - Radio Kobaní
2015 - The Sniper of Kobani
2013 - Lokroep

Sales

Annie Edwards
Journeyman Pictures
e-mail: sales@journeyman.tv

Projekce

08. 03. 17:00 Lucerna - velký sál Debata Vstupenky
11. 03. 17:30 Městská knihovna - malý sál Debata Vstupenky

Projekce v regionech

16. 03. 19:00 Karlovy Vary: Kino Drahomíra, Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary
16. 03. 18:00 Brno: Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo náměstí 6, 602 00, Brno
19. 03. 20:00 Plzeň: Knihovna města Plzně, Bedřicha Smetany 13, Plzeň
20. 03. 21:00 Olomouc: Muzeum umění – sál Divadla hudby, Denisova 47, Olomouc
22. 03. 17:00 Český Krumlov: Městské divadlo, Horní Brána 2, Český Krumlov
23. 03. 17:30 Uherské Hradiště: Felixův sál, Jezuitská kolej, Masarykovo náměstí 21, Uherské Hradiště
25. 03. 15:30 Tábor: Cafe & Gallery MP7 , Žižkovo náměstí 7, Tábor
08. 04. 17:00 Ostrava: Minikino Kavárna, ul. Kostelní 3, 702 00, Ostrava
12. 04. 18:00 Kladno: Kino Sokol, T. G. Masaryka 2320, 272 01, Kladno
13. 04. 20:00 Havlíčkův Brod: Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod
13. 04. 18:00 Ostrava: Cineport, Důl Hlubina, Moravská Ostrava 3369, 702 00, Ostrava
14. 04. 21:30 Semily: Čajovna u Robinsona, J. Hory 22, 513 01, Semily

Další filmy z tematické kategorie Panorama

24. ulice

24. ulice

Příběh o těžkém údělu stárnoucích obyvatel Číny, kteří nedokážou držet krok s modernizací země, se v případě pouličního prodejce Sua proměňuje v rodinné drama.

Bez oddechu

Bez oddechu

Chronický únavový syndrom (CFS) je závažné onemocnění, jehož příčiny nejsou dosud medicínsky objasněné. Mladá filmařka Jennifer, která sama nemocí trpí, zaznamenává život svůj i dalších nemocných, kterým choroba vzala téměř vše.

Ďáblovi napospas

Ďáblovi napospas

Organizované násilí prostupuje mexickou společností jako nemoc, která neúprosně napadá oběti i pachatele. Tragický obraz zničených lidských osudů v prostředí, kde zákon nic neznamená.

Chuť cementu

Chuť cementu

Poetická vizuální esej o syrských dělnících, kteří pracují na stavbě nových mrakodrapů v Bejrútu poničeného občanskou válkou, zatímco jejich vlastní domovy jsou bombardovány napadrť.

Lepším člověkem

Lepším člověkem

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život.

Mr. Gay Syria

Mr. Gay Syria

Uspořádat soutěž krásy pro gaye ze Sýrie v době, kdy celá Evropa řeší uprchlickou krizi? Pro někoho bláznivost, Pro Mahmúda, Husejna a další soutěžící je to ovšem velká šance, jak upozornit na porušování práv gayů a leseb ve své zemi.

Muhí

Muhí

Palestinský chlapec Muhí trpí nevyléčitelnou nemocí. Jeho jedinou nadějí je život v izraelské nemocnici, doma v Gaze neexistuje místo, kde by se o něj postarali. Vleklý konflikt na Blízkém východě se hluboce promítá do jeho osudu.

Na druhé straně zdi

Na druhé straně zdi

Intimní dokumentární drama sleduje osudy šestičlenné rodiny z Hondurasu, která utekla do Mexika s vidinou lepšího života. Vše se ale pokazí v momentě, kdy je matka na základě pochybných obvinění zatčena.

Náš nový prezident

Náš nový prezident

Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.

Neslyšící syn

Neslyšící syn

V intimním rodinném portrétu nizozemský režisér Alex de Ronde zachycuje dětství a dospívání svého Neslyšícího syna Tobiase a jeho boj za respekt k neslyšícím.

Oběd zdarma pro všechny - přijmi nepodmíněné příjmy

Oběd zdarma pro všechny - přijmi nepodmíněné příjmy

Ve 24. století neexistují peníze. Zdroje jsou společné. Retrospektivní dokument z budoucnosti prozrazuje, jak lidstvo v 21. století vymýtilo zhoubnou kumulaci prostředků a moci prosazením jedné prosté myšlenky.

Rádio Kobaní

Rádio Kobaní

Mladá kurdská reportérka Dilovan zakládá rádiovou stanici v syrském Kobaní, které se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu. Jak se město po drastických útocích vrací k životu?

Sluneční stát

Sluneční stát

Gruzínské hornické město Čiatura má své nejlepší dny dávno za sebou. Meditativní portrét postapokalyptického města duchů a jeho obyvatel sleduje, jak si vybydlené domy okolní krajina bere zpět.

Tohle je Kongo

Tohle je Kongo

Pohádková krása a nekončící násilí. Kongo je plné kontrastů, a to se silným dopadem na jeho dějiny. Na příběhu čtyř rozdílných postav film ukazuje drsnou současnost, kterou stále pronásleduje krvavá minulost.