Wataní - Můj domov

Watani - My Homeland
Marcel Mettelsiefen
Great Britain | 2017 | 76 min.


Kategorie:

Jazyk: Arabsky

Titulky: Anglické, České

I místo, kam dopadají bomby, je stále domovem, který se opouští jen těžko. Film je šokujícím svědectvím o životě rodiny velitele Svobodné syrské armády ve zdevastovaném Aleppu.

Filmař Marcel Mettelsiefen tři roky natáčel Hamúdího, Helen, Farah a Sáru, čtyři děti velitele Svobodné syrské armády Abú Alího. Boj proti Bašáru al-Asadovi otec považuje za stejně důležitý jako ochranu vlastní rodiny. Proto zůstávají žít ve zcela vybydlené čtvrti Aleppa, ačkoliv na jejich dům dopadají bomby a děti si zde mohou hrát pouze se zbraněmi. Když v roce 2013 Abú Alího zajal tzv. Islámský stát, jeho žena Hála učinila velmi bolestné rozhodnutí. S vidinou lepší budoucnosti odvezla děti ze Sýrie a požádala o azyl v Německu. Malá Sára nechala doma pro tatínka papírové srdce s nadějí, že se s ním brzy uvidí.

 

Člověk v tísni už déle než čtvrtstoletí pomáhá v desítkách zemí po celém světě. Dokumenty z těchto míst se pravidelně objevují v programu festivalu, letos jde například o filmy Tohle je KongoŽeny venezuelského chaosuWataní – můj domov o syrské rodině, Kambodžské jaro nebo Rok naděje z Filipín. V každém z nich hrdinové ve své vlasti čelí nepříznivým okolnostem. Máte-li chuť pomoci lidem z těchto zemí, můžete koupit jeden ze skutečných dárků Člověka v tísni – volba mezi kozou, osivem, bezpečným porodem či školní tabulí už je na vás.

@clovekvtisni #skutecnydarek

Marcel Mettelsiefen

Filmografie
2016 - Wataní - Můj domov
2016 - Slum Britain: 50 Years On
2016 - Children on the Frontline: The Escape

Sales

Stephen Ellis
unscrypt
e-mail: stephen@unscrypt.com

Projekce

06. 03. 18:00 Bio OKO Debata Vstupenky
10. 03. 11:00 Atlas - velký sál Česká premiéra Debata Vstupenky
14. 03. 22:15 Evald Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie