Revoluční koníček

Hobbyhorse Revolution
Selma Vilhunen
Finland | 2017 | 90 min.


Kategorie: Ať žije život!

Jazyk: Finsky

Titulky: Anglické, České

Film o nezvyklém koníčku, kterému v severských zemích holdují desítky tisíc dospívajících – o hobbyhorsingu.

Dívky s koňskou hlavou na dřevěné tyči mezi stehny vyklusávají parkurovým hřištěm. Zapáleně napodobují koňské pohyby a skáčou i do metrové výšky přes překážky. Svým koníkům dávají jména, natáčejí o nich virální videa a jezdí s nimi na národní šampionáty. Předtím postrádaly pozornost okolí nebo byly terčem šikany. Komunita kolem hobbyhorsingu jim přináší vzájemnou podporu, volnost, fantazii i nutné sebevědomí, když si své unikátní hobby musí bránit před nepochopením svých spolužáků.

Selma Vilhunen

Filmografie
2017 - Hobbyhorse Revolution
2014 - Mainguet
2014 - Song
2008 - Pony Girls
2007 - Pietà

Sales

Marja Pallassalo
THE FINNISH FILM FOUNDATION
e-mail: marja.pallassalo@ses.fi

Projekce

09. 03. 18:00 Bio OKO Česká premiéra Cyklokino Debata Vstupenky
11. 03. 15:45 Kino 35 Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Ať žije život!

Bojovnice s nenávistí

Bojovnice s nenávistí

Irmela je svérázná berlínská důchodkyně. Každý den už třicet let neúnavně vyráží do boje s nenávistnými symboly vyzbrojena sprejem, škrabkou a čisticími prostředky.

Gwendolyn

Gwendolyn

Komorní snímek odkrývá dramatické životní peripetie 65leté Gwendolyn Leick. Svérázné, vnitřně silné ženy s osudem západoevropské emigrantky, antropoložky a držitelky světových rekordů ve vzpírání.

Hrdinové z bazaru

Hrdinové z bazaru

Přerostlý fíkus, oprýskaná komoda z masivu či stará gramofonová deska – těmto zdánlivě nepotřebným věcem nacházejí „hrdinové second handů“ nové využití. A sami zároveň nacházejí smysl svého životního směřování.

Projekt Babička

Projekt Babička

Tři mladí filmaři se ve velmi osobním a hravém snímku snaží oživit vzpomínky svých babiček. Zorganizují setkání. Maďarská židovka, dávná obdivovatelka Hitlera a bývalá britská špionka se vydávají na netradiční road trip.

Rebelská střední v Berlíně

Rebelská střední v Berlíně

Na téhle střední škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy.

Revoluční koníček

Revoluční koníček

Film o nezvyklém koníčku, kterému v severských zemích holdují desítky tisíc dospívajících – o hobbyhorsingu.

Svobodný muž

Svobodný muž

Nikam nespěchající snímek zachycuje dospívání muže, který se snaží vymanit z konvencí běžné japonské společnosti a ve snaze hledat opravdové hodnoty se rozhodne dobrovolně stát bezdomovcem.

Ultra

Ultra

Ultramaraton je běžecký závod délkou převyšující klasický maraton. Spartathlon je delší dokonce šestkrát. Účastnit se jej může jen ten, kdo je ochoten ze sebe vydat vše a sáhnout si na dno svých sil.

Zeptejte se sexperta

Zeptejte se sexperta

V zemi, která dala světu Kámasútru, je dnes sex stále tabu. Vrátit Indům zdravý vztah k sexu se už od roku 1976 snaží pionýr sexuální osvěty, milovaný i proklínaný 93letý „sexpert“, doktor Watsa.