Program



Pátek 31. 03.

18:00
Slavnostní zahájení festivalu
Není úniku
+ Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Sobota 01. 04.

15:00 Brouci + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

17:00 Íránský rave Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00
Titulky pro neslyšící
Dil Lejlá
Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Blanche nebude sedět v koutě Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 My jsme počátek lidstva Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

Neděle 02. 04.

15:00
Festivalový maraton
Plastová Čína
+ Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

17:00 Hon na nevěstu Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:30
Festivalový maraton
Zemřít pro design
+ Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

19:30
Titulky pro neslyšící
Dobrý pošťák
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30
Festivalový maraton
Tichý hněv Inuitů
Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Pondělí 03. 04.

17:00 Vyrob si svůj stát + Debata Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 Miluj mě, jestli to dokážeš + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

17:00 Škádlení Goliáše Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

18:00 Otec, Syn a Džihád svatý + Debata Centrum PANT, Čs. Legií 22, Ostrava

více o filmu

19:30 Čínský sen Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Život začíná po stovce Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Čekání + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Úterý 04. 04.

17:00 Kyberdžihád + Debata Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 Future Baby + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

17:00 Ve válečné show + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

19:30 Plastová Čína Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Kdy už ten vítr ustane Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Dugma: Spoušť + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Středa 05. 04.

17:00 Zmetci + Debata Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 Epidemie svobody + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

17:00 Do zbraně + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

18:00
Titulky pro neslyšící
Dil Lejlá
+ Debata Centrum PANT, Čs. Legií 22, Ostrava

více o filmu

19:30
Titulky pro neslyšící
Normální autistický film
+ Debata Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Vyrob si svůj stát Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Hon na nevěstu Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Čtvrtek 06. 04.

17:00 Ve válečné show + Debata Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 O čo ide Idě + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

17:00 Jackson Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

18:00 Zlatý úsvit – jak to vidím já + Debata Centrum PANT, Čs. Legií 22, Ostrava

více o filmu

19:30 Čekání Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Zemřít pro design Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Ukončit válku + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Pátek 07. 04.

17:00 Otec, Syn a Džihád svatý Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 Duši neprodám + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

17:00
Titulky pro neslyšící
Dobrý pošťák
Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

18:00 Rozehraj své město + Debata Centrum PANT, Čs. Legií 22, Ostrava

více o filmu

19:30 Škádlení Goliáše Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Zkrocení zlých otců + Debata Klub Atlantik, Československých legií 7, Ostrava

více o filmu

19:30 Perla Afriky + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

Sobota 08. 04.

16:00 Zlatý úsvit – jak to vidím já Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

17:00 O čo ide Idě Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

18:00 Ada na radnici + Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

19:30 Tichý hněv Inuitů Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

Neděle 09. 04.

15:00
Dětská projekce.
Darované housle
Kino Luna, Výškovická 2651/113, Ostrava-jih

více o filmu

Kimaru a kuřata Kino Luna, Výškovická 2651/113, Ostrava-jih

více o filmu

Bětka a chytré hlavičky + Debata Kino Luna, Výškovická 2651/113, Ostrava-jih

více o filmu

16:00
Titulky pro neslyšící
Dil Lejlá
+ Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

17:00
Jukebox (Více o hlasování v Doprovodných akcích)
Vítězný film
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

17:00 Není úniku + Debata Kino Luna, Výškovická 2651/113, Ostrava-jih

více o filmu

18:30
Titulky pro neslyšící
Normální autistický film
+ Debata Cineport, Moravská Ostrava 3369, 702 00 Ostrava

více o filmu

19:30
Kino na slepo
Vítězný film
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava

více o filmu

19:30 Ada na radnici + Debata Kino Luna, Výškovická 2651/113, Ostrava-jih

více o filmu

Facebook Instagram

Kristýna Konczyna

Hlavní koordinátorka

Festival Jeden svět nás v Ostravě čeká v roce 2017 už poosmnácté a letošní téma „umění spolupráce“ jsme si vzali za své hned od počátku. Do festivalu jsme letos zapojili dvě nová místa – tradičně budeme promítat v Minikině, Klubu Atlantik, Cineportu, kině Art a nově také v Centru Pant a v Kině Luna. Spřátelených míst festivalu – Friendly Places – máme letos celkem 22 a můžete je najít po celé Ostravě. Stejně tak rozšiřujeme naši týmovou rodinu; Jeden svět Ostrava pro vás letos připravuje 19 lidí, kterým patří neskonalý dík za to, že svůj volný čas věnují právě festivalu.

Ostravský Jeden svět je letos zase o něco větší. Během 10 festivalových dní uvidíte celkem 55 projekcí, přes 30 pofilmových debat a spoustu akcí v rámci doprovodného programu. Na co se letos nejvíce těším, jsou právě pofilmové debaty. Jednosvětové dokumentární filmy ve vás totiž vzbudí takové množství otázek, že není nic lepšího, než si o nich bezprostředně po shlédnutí s někým podiskutovat. Jsem velmi ráda, že do Ostravy za námi letos přijedou nejen režiséři českých filmů, ale také osobnosti, jakými jsou Markéta Kutilová, Ondřej Šimetka, Marek Štys, Karel Janeček nebo Michael Žantovský.

Velký dík patří samozřejmě všem našim partnerům, bez kterých bychom nikdy nemohli udělat festival v takovém rozsahu a s tak bohatým programem – za celý tým tímto děkuji především statutárnímu městu Ostrava, Městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, společnostem Veolia, Bonatrans, Ingeteam, Cromodora, AMOS a Media Tenor.

To největší poděkování ovšem patří společnosti Člověk v tísni, která celý festival Jeden svět zaštiťuje a již 19 let nám servíruje to nejlepší z lidskoprávních dokumentárních fimů a informuje o tématech, před kterými nesmíme zavírat oči a uši.

Takže díky vám všem a těším se na viděnou!!!


https://www.ostrava.cz
http://www.veolia.cz/cs
http://www.ghh-bonatrans.com/cs/
http://www.cromodorawheels.it/?lang=12
http://www.ingeteam.cz/
http://www.amosrepro.cz/
http://www.mediatenor.cz/