ProgramÚterý 04. 04.

18:30
Slavnostní zahájení
O čo ide Idě
+ Debata Loutkové divadlo v Lounech, Pod Cukrovarem 832, Louny

více o filmu

Středa 05. 04.

16:30 Život začíná po stovce + Debata Gymnázium Václava Hlavatého, Poděbradova 661, Louny

více o filmu

18:00 Děti online + Debata Loutkové divadlo v Lounech, Pod Cukrovarem 832, Louny

více o filmu

Čtvrtek 06. 04.

16:00 Blanche nebude sedět v koutě + Debata Městská knihovna, Mírové náměstí 1, Louny

více o filmu

19:00 Exekuce + Debata Zámek Nový Hrad, Jimlín 220, Louny

více o filmu

Pátek 07. 04.

17:00 My jsme počátek lidstva + Debata Oblastní muzeum v Lounech, Pivovarská 28, 44001 Louny

více o filmu

20:00 Dobrý pošťák + Debata Rozhledna na Červeňáku, Červený vrch 60, Dobroměřice

více o filmu

Sobota 08. 04.

14:00 Foceno ve tmě + Debata Městská knihovna, Mírové náměstí 1, Louny

více o filmu

20:00 Stroje Bývalá balírna Jiráskových mlýnů, Na Losech 276, Louny

více o filmu

Facebook Instagram

Káča Suchá

Hlavní koordinátorka

Pět dní, sedm promítacích míst, devět filmů a zajímaví hosté. Tým festivalu Jeden svět v Lounech pro vás sestavil pestrý program, který úzce navazuje na letošní téma Umění spolupráce.

Zahajovací film O čo ide Idě je ukázkovým příběhem spolupráce. Strhující dokument přibližuje práci zpěvačky Idy Kelarové a její snahu motivovat nadané romské děti z osad tím, že se mohou realizovat v jejím sboru. I na našem zahájení v Loutkovém divadle zazní dětský zpěv a to v podání lounského sboru Kvítek s hosty.

Do programu jsme také zařadili dva české filmy - Exekuce a Děti online - poukazující na aktuální témata. První snímek pojednává o stále více rozšířených exekucích. Druhý snímek umožňuje vhled do světa dnešních teenagerů, kteří žijí z velké části život na internetu.

Doporučujeme také filmy o tom, že to, co jiní považují za omezení, se dá využít. Ve filmu Život začíná po stovce se stoletá Švédka Daghny stává hvězdou mezi blogery. Hrdinové dalšího snímku Foceno ve tmě jsou zase nevidomí fotografové. Myslíte si, že fotit “naslepo” nejde? Přijďte se přesvědčit do lounské knihovny. Blanche nebude sedět v koutě. Snímek o ženě s Alzheimerovou nemocí, která zcela ožívá, když do domova seniorů přichází zkušený taneční choreograf. V muzeu se můžete setkat s příslušníky kmene Džarava, který se snaží žít stále podle svých hodnot a bez zásahů civilizace aneb snímek My jsme počátek lidstva.

Zajímá vás, jak by ve volbách dopadl pošťák, který má snahu osídlit téměř opuštěnou pohraniční vesnici na bulharsko-turecké hranici uprchlíky ze Sýrie? Přijďte se podívat na Červeňák na film Dobrý pošťák.

Poslední den festivalu strávíme v krásném prostoru bývalé balírny Jiráskových mlýnů. Tady představíme novinku. Pavlač neboli přehlídku projektů a nápadů z Loun a okolí, které jsou založeny na Umění spolupráce. Chtěli bychom dokázat, že spolupráce v Lounech není cizí slovo a vytvořit platformu pro sdílení nápadů, propojování myšlenek a sil. Festival pak symbolicky zakončíme projekcí filmu Stroje, kdy se v prostředí bývalé továrny budeme dívat na vnitřek továrny z druhého konce světa.


http://www.mulouny.cz/
http://www.kr-ustecky.cz/
http://www.mkl.cz/
http://www.glouny.cz/
http://www.novyhradjimlin.cz/
http://www.cervenak-rozhledna.cz/
http://www.muzeumlouny.cz/
http://oasoslouny.cz/
http://www.hotelmerlot.cz/
http://lounske.info/
http://www.mostarnalouny.cz/
http://loutkove-divadlo.cz/