Přineste na festival starý mobilní telefon a soutěžte s námi

 

V sobotu 1. 4. promítáme v Divadle Lampion od 18.00 dokumentární film Zemřít pro design.

Věděli jste, že výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická? Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, jejich děti se rodí s postižením a výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let…

Mobilní telefony na jedné straně obsahují nebezpečné a toxické látky, jako jsou například rtuť, arsen nebo olovo a na druhou stranu hodnotné materiály, jako zlato, stříbro nebo měď. Proto je důležité, aby byly telefony po skončení životnosti odborně demontovány a recyklovány.

V rámci doprovodného programu jsme se ve spolupráci s neziskovým projektem Remobil www.remobil.cz rozhodli uspořádat sběr starých mobilních telefonů . Na debatu po skončení filmu jsme pozvali ředitele projektu Jiřího Šmejkala.

Svůj starý mobilní telefon můžete přinést do sběrného boxu na festival Jeden svět Kladno nebo doprovodné akce. Zařadíte se tak do slosování o přepravku alko i nealko nápojů od Jablářství F. H. Prager v hodnotě 700Kč.


Další novinky

Videopozvánka JS Kladno

  Podívejte se na video z naší historické vycházky Kladnem:......

Jeden svět Kladno pro všechny

  Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit festival do prostoru Divadla Lampion, je naplnění myšlenky Jednoho světa pro všechny.......

Přineste na festival starý mobilní telefon a soutěžte s námi

  V sobotu 1. 4. promítáme v Divadle Lampion od 18.00 dokumentární film Zemřít pro design. Věděli jste, že výroba notebooků, mobilů a......

Tady bylo

  Festival Jeden svět přináší filmy z celého světa, ale Kladno bylo devět ročníků trochu opomíjené.Tento dluh jsme se rozhodli splatit......

Facebook

Vendula Humlová

Hlavní koordinátorka

Mám velkou radost, že letos můžeme alespoň při některých projekcích vyjít vstříc rodičům s dětmi, neslyšícím i lidem s pohybovým handicapem v rámci Jednoho světa pro všechny. Letos nabídneme dva promítací prostory a 12 různorodých filmů.

Festival zahájíme filmem O čo ide Idě s režisérem Tomášem Kudrnou. Po filmu Děti online přijede i režisérka Kateřina Hager.

Novinkou jsou také dvě odpolední projekce Život začíná po stovce a Pásmo dětských filmů s možností využití dětského koutku.

Při desátém ročníku jsme tentokrát nezapomněli na Kladno díky projektu Tady bylo.

Na video z historické vycházky a pozvánku se můžete podívat zde.


https://www.mestokladno.cz/
http://divadlolampion.cz/
http://www.podvobrazem.cz/
http://www.haldaknih.cz/
http://www.pragercider.cz/