Tady bylo

 

Festival Jeden svět přináší filmy z celého světa, ale Kladno bylo devět ročníků trochu opomíjené.Tento dluh jsme se rozhodli splatit v letošním ročníku doprovodnou akcí Tady bylo… V duchu letošního motta Umění spolupráce jsme oslovili autora myšlenky kladenského architekta Jana Červeného a zapsaný spolek Halda.

Společně jsme pro milovníky města a patrioty připravili speciální poznávací vycházku. 18. 3. zastavíme se na místech, která se s postupem času proměnila k nepoznání.

Dovedete si ještě představit park se vzrostlými stromy v místě autobusového nádraží, nebo hřbitov namísto parku u divadla?

Pokud ne, snad k tomu pomůže výklad znalce Kladna pana Zdeňka Pospíšila přímo na daných místech. A třeba své řeknou i pamětníci.

Minulost míst vyznačíme během výkladu přímo na chodník tak, aby se do představ mohli ponořit i všichni, kdo by si vycházku nechali ujít!


Pokyny pro nepřízeň počasí:
 1) Když bude oblačno, případně lehce poprchávat, vezměte deštníky, pláštěnky, čaj (rum) a doražte.
2) Pokud bude pršet, zůstaňte doma a vyčkejte vyhlášení nového termínu.
Děkujeme za pochopení


Další novinky

Videopozvánka JS Kladno

  Podívejte se na video z naší historické vycházky Kladnem:......

Jeden svět Kladno pro všechny

  Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit festival do prostoru Divadla Lampion, je naplnění myšlenky Jednoho světa pro všechny.......

Přineste na festival starý mobilní telefon a soutěžte s námi

  V sobotu 1. 4. promítáme v Divadle Lampion od 18.00 dokumentární film Zemřít pro design. Věděli jste, že výroba notebooků, mobilů a......

Tady bylo

  Festival Jeden svět přináší filmy z celého světa, ale Kladno bylo devět ročníků trochu opomíjené.Tento dluh jsme se rozhodli splatit......

Facebook

Vendula Humlová

Hlavní koordinátorka

Mám velkou radost, že letos můžeme alespoň při některých projekcích vyjít vstříc rodičům s dětmi, neslyšícím i lidem s pohybovým handicapem v rámci Jednoho světa pro všechny. Letos nabídneme dva promítací prostory a 12 různorodých filmů.

Festival zahájíme filmem O čo ide Idě s režisérem Tomášem Kudrnou. Po filmu Děti online přijede i režisérka Kateřina Hager.

Novinkou jsou také dvě odpolední projekce Život začíná po stovce a Pásmo dětských filmů s možností využití dětského koutku.

Při desátém ročníku jsme tentokrát nezapomněli na Kladno díky projektu Tady bylo.

Na video z historické vycházky a pozvánku se můžete podívat zde.


https://www.mestokladno.cz/
http://divadlolampion.cz/
http://www.podvobrazem.cz/
http://www.haldaknih.cz/
http://www.pragercider.cz/