ProgramPátek 24. 03.

17:00
Slavnostní zahájení festivalu
Škádlení Goliáše
+ Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

20:00 Zlatý úsvit – jak to vidím já + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

Sobota 25. 03.

12:00 Život začíná po stovce Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

14:00 Epidemie svobody + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

14:00
Dětský koutek
Darované housle
+ Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

Kimaru a kuřata + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

Bětka a chytré hlavičky + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

17:00 Rozehraj své město + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

20:00 Íránský rave + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

Neděle 26. 03.

14:00
Titulky pro neslyšící
Normální autistický film
+ Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

17:00 Zemřít pro design + Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

20:00
Slavnostní zakončení festivalu
My jsme počátek lidstva
+ Debata Klub Oko, Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

více o filmu

Facebook Instagram

Aneta Jarošová

Dramaturgie Jednoho světa v Havlíčkově Brodě se snaží festival otevřít co možná nejvíce všem dokořán. Pro všechny věkové kategorie diváků, včetně studentů základních a středních škol, organizátoři připravili filmové projekce s možností hlídání vašich nejmenších ratolestí a také speciální promítání pro seniory a neslyšící. Otevřenost festivalu bude patrná už u vstupu do klubu- bezbariérový přístup je samozřejmostí.

Páteční filmový program otevře dokumentární film nazvaný Škádlení Goliáše, který popisuje arabské jaro v Egyptě komediální optikou moderátora Basíma Júsifa. Další snímek nazvaný Zlatý úsvit je unikátním dokumentem s prvky dlouhodobé analytické reportáže, jenž ukazuje vzestup stejnojmenné nacionální politické strany v Řecku. Zlatý úsvit využívá hospodářskou krizi prakticky stejně jako ve třicátých letech minulého století německá nacistická strana. A bohužel zaznamenává identický úspěch především u lidí, kteří ztratili naději a víru v budoucnost. Po projekci bude následovat diskuze s pozvaným renomovaným odborníkem Konstantinosem Tsivosem z Karlovy univerzity.

Sobota se ponese ve znamení filmových dokumentů, které se aktuálně nesou naší společností, aniž by jim média věnovala opravdovou pozornost. Prvním filmem bude Epidemie svobody, který otevřeně popisuje problematiku očkování naší populace. Základní otázkou autorky tohoto filmu je: Jaká jsou rizika očkování pro moje dítě? Dalším snímkem se organizátoři festivalu snaží iniciovat odlišné poznání online světa, který některé z nás doslova pohlcuje. Dává nám mnohé, včetně nových vizionářských projektů. Film Rozehraj své město divákům nabídne jeden z nich - propojení počítačových her s novým aktivním přístupem lidí ke svým veřejným prostranstvím. Sobotní program završí dramatický příběh nazvaný Íránský rave. Popisuje cestu dvou mladých producentů, kteří vytvářejí ilegální elektronickou hudbu v centru ortodoxního islámu. Jejich hudba jim přináší ve stejnou chvíli radost, ale i bolest a strach. Jaká bude jejich cesta za úspěchem a svobodou?

Nedělní odpolední projekce zahájí úspěšný český dokumentární snímek nazvaný Normální autistický film, který bez skrupulí otevírá veřejnosti autismus v jeho lidských podobách. Věříme, že následná diskuze s panem Roškaňukem, který se na filmu podílel jako jeden z předních odborníků na autismus, bude pro všechny diváky opravdu přínosná. Dalším nedělním dokumentem bude Zemřít pro design, jenž popisuje otřesnou realitu výroby elektronických zařízení. Z temných továren se diváci posléze přesunou do odlišného skrytého světa ve filmu My jsme počátek lidstva. Autoři tohoto snímku ukazují střet západní agresivní civilizace s kmenem Džarava. 

K většině promítaných snímků festivalu bude možné aktivně diskutovat s pozvanými odborníky, kteří ve svých oborech představují skutečné autority. Jeden Svět neodmyslitelně patří také školám a seniorům, pro které nalezl krásné a neobvyklé dokumentární snímky. 

Jeden svět v Havlíčkově Brodě nebude jen ve znamení filmů. Pro všechny příchozí bude připravený bohatý doprovodný program, který vznikl ve spojení s vybranými organizacemi jako je Besip, Hubbr, Motanice a další. Více informací o tomto interaktivním programu naleznete v novinkách.

Jeden svět Havlíčkův Brod. Jeden svět pro všechny.


http://www.muhb.cz/
http://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&id=4000086&p1=1205
http://www.uzlateholva.cz/cz/index.php
http://www.brodskastavebni.cz/
logo2
http://dskamen.cz/
http://magazinzoom.cz/