Registrace  |  Zapomenuté heslo?  |  Nepřihlášen | Přihlásit

JS na Facebook JS na Twitter JS na YouTube JS na Instagram
 

Cross-kino Neustadt představí webové dokumenty Jednoho světa

Dokumentům už nestačí promítací plátno! S rozvojem technologií získávají podobu atraktivních webových, cross-mediálních projektů. Rozhodli jsme se proto, že vám vybrané originálně zpracované projekty ukážeme. Pro cross-kino jsme speciálně upravili prostory Novoměstské radnice nad kavárnou Neustadt, kam jste zváni od 3. do 10. března, každý den od 14:00 do 22:00. Kromě projektů na pomezí filmu a počítačových her budou součástí programu cross-kina také panely, přednášky a debaty s celebritami ze světa filmu a nových médií. K vybraným filmům v programu Jednoho světa si pak nenechte ujít praktické workshopy se zajímavými českými osobnostmi. 

Vstup zdarma

Akce se konají v cross-kině Neustadt, pokud není uvedeno jinak. Přednášky zahraničních hostů jsou v anglickém jazyce.
 

3. 3. | 20:00

Slavnostní otevření cross-kina Neustadt + party

U otevření historicky prvního cross-kina v České republice můžete být i vy. Nenechte si ujít „komentovanou prohlídku“ světem webových dokumentů a večer plný hudby a tance s DJ Johanou a VJ Sexi svetla.
 

4. 3. | 16:00

Workshop: Vaření bez cukru – dobroty sladké a zdravé

Režisérka Andrea Culková zkoumá v dokumentu Cukr blog, který uvádíme v programu Jednoho světa, důsledky závislosti současné civilizace na cukru. Jsme skutečně cukroví narkomani? Lze se vůbec v denní konzumaci vyhnout přebytečnému cukru? Lektorka Sandra Holáková vám v praktickém hodinovém workshopu ukáže, jak připravit sladké, ale přitom zdravé pochoutky a čím lze nahradit cukr v klasických moučnících.
 

4. 3. | 18:00 | ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu

Debata: Filmovou kampaní proti válečným traumatům

Věříte, že dokumentární film může změnit svět? Režisérky Georgie a Sophie Scott ano. Autorky snímku Ve stínu války, který uvádí Jeden svět v rámci kategorie Jugoskop, představí sociální kampaň The Generation Peace Project navazující na tento film. Moderace: Ben Kempas, Film & Campaign Ltd.
 

5. 3. | 18:00 | Institut Cervantes | ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu

Přednáška: Mediální mág William Uricchio (MIT) 

Jak technologické novinky revolučním způsobem ovlivňují podobu současných dokumentárních filmů, vám představí William Uricchio. Mediální teoretik a profesor působící ve výzkumných centrech Open Documentary Lab a Game Lab na proslulé americké univerzitě MIT, se zabývá dějinami klasických médií, jako je televize, ale stejně nadšeně se vrhá do výzkumu nejnovějších trendů v oblasti nových médií. V čem spočívá kouzlo cross-mediálních projektů? Mohou interaktivní formy vyprávění přinést divákům zážitek šitý na míru?
 

5. 3. | 19:30 | ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu

Doc Tank: Laboratoř cross-mediálních projektů

Nahlédněte pod pokličku ještě nedovařených cross-mediálních projektů. Institut dokumentárního filmu (IDF) pomáhá filmařům ze střední a východní Evropy rozvíjet jejich projekty – a to napříč různými platformami. Odborníci zaměřující se na nová média, web design, crowdfunding či distribuci představí nápady na sociální kampaně a cross-mediální strategie k českému filmu Cukr blog. Druhým prezentovaným projektem bude Staring at the Sun / Chronicles of Change, který chce ukázat krizi na Ukrajině z co nejvíce úhlů pohledu.
 

6. 3. | 17:00

Workshop: Karikatury po česku podle Štěpána Mareše

Díky programu Jednoho světa se podíváte za karikaturisty z celého světa – ve filmech Karikaturisté: pěšáci demokracie, Malajsijský karikaturista nebo Kašmír. Do zákulisí své tvůrčí práce vás navíc nechá nahlédnout autor komiksu Zelený Raoul, známý český karikaturista Štěpán Mareš. Jak nakreslit dobrou karikaturu? S čím se musí jako autor potýkat a jakým výzvám ve své práci čelí? Workshop podpořila soutěž Novinářská cena 2014, kterou pořádá Nadace Open Society Fund Praha.
 

6. 3. | 18:00 | Institut Cervantes | ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu

Přednáška: Jak uspět ve světě cross-médií podle Liz Rosenthal

Liz Rosenthal, ředitelka britského cross-mediálního fóra Power to the Pixel a členka letošní Hlavní poroty Jednoho světa, ukáže, jak mohou filmaři díky interaktivním médiím objevit netradiční způsoby vyprávění a poradí, jak využít cross-mediální platformy pro získání nového publika.
 

7. 3. | 18:00

Panel: Zaujmou cross-média české publikum?

Čeští filmoví tvůrci (Saša Dlouhý, Tereza Reichová, Klára Tasovská, Filip Cenek) otevřou diskuzi o využití cross-mediálních formátů v Česku. Proč u nás webové dokumenty zatím příliš nevznikají? Chybí filmařům peníze, nebo technologické zázemí? Fungují nové způsoby vyprávění na české publikum, nebo raději zůstává u televize a plátna kinosálu? Panel podpořila kancelář Kreativní Evropa – MEDIA.
 

8. 3. | 13:00

Workshop: 3D tiskárna na vlastní oči

Zaujal vás v programu dokument Legendy o 3D tisku? Průkopník a vývojář 3D tiskáren Josef Průša vám v přednášce a navazujícím workshopu přiblíží technologii trojrozměrného tiskového zařízení, která může být dobrým sluhou i zlým pánem.
 

8. 3. | 17:30 | ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu

Hack‘a’Tank: Od nápadu k realitě

Víkend se bude pro vybrané tvůrce cross-mediálních projektů nést na vlně tvrdé práce beze spánku. Společně s programátory ze společnosti Open Data budou vytvářet prototyp aplikace ke svému interaktivnímu projektu. V neděli večer pak představí plody své práce. Hack‘a’Tank pořádá Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s Fórem pro otevřená data.
 

9. 3. | 18:00

Panel: Nepromítáme jen my!

Filmy se k publiku dají dostat různě. Kromě tradiční distribuce do kin a uvedení v televizi nebo na festivalech je možné zorganizovat vlastní promítání pro více lidí i v nejzapadlejších vesnicích. O tom budou debatovat zástupci aktivních diváků a promítačů, kteří představí vlastní alternativní cesty k šíření dokumentárních i hraných filmů v České republice. Dozvíte se více o projektech Dělám kino, KineDok, Promítej i ty! a do debaty přispěje také zástupce ze Státního fondu kinematografie.
 

10. 3. | 20:00

Closing party

Využijte poslední možnost vyzkoušet si interaktivní dokumenty ve svém cross-mediálním týpí. Pak na vás čeká jedinečná VJ party, kde o nich můžete na baru debatovat. Hudební program: Tom Holic (live), PSJ, Click Joe, VJ gb koi.
 

Webové dokumenty cross-kina Neustadt

hledejte ZDE.

Program & filmy
Akce
O festivalu
Regiony
JS v Bruselu
Press

Přihlášení

Stránka již není aktivní.