Interaktivní hra Občan 2.0 | Filmový festival Jeden svět
JS na Facebook JS na Twitter JS na YouTube JS na Instagram
 

Interaktivní hra Občan 2.0

Chtěli byste být na chvíli v kůži člena zásahové jednotky, ekologického aktivisty, starousedlíka, novináře nebo starosty? Stát se Občanem 2.0? V průběhu Jednoho světa máte šanci!

Frank Bold vás zve během Jednoho světa k účasti na interaktivní hře ve formátu LARP, v níž si můžete vyzkoušet, zda víte, jaká jsou vaše práva, jak dalece pomáhá argumentace a kde nezbývá než jednat podle svého svědomí. Zjistíte, jak dokážete být odolní vůči mediálním stereotypům i vlastním předsudkům. A že i malé rozhodnutí může změnit nejen vás, ale i vaše okolí.

Abyste si mohli Čas kůrovce zahrát, musí se v jednu chvíli sejít stanovený počet hráčů. Proto je důležité, abyste se předem online přihlásili zde. 

Počet míst je omezen, jedné hry se může zúčastnit 15 lidí. Takže platí, kdo se dřív zaregistruje, ten hraje.
Ozveme se vám zpět a potvrdíme vám, zda vám místo rezervujeme.

Kontakt na organizátory: jana.kravcikova@frankbold.org

Hra je inspirovaná událostmi blokády těžby dřeva na Šumavě v létě 2011, kde Frank Bold (Ekologický právní servis) poskytoval blokádníkům právní podporu.

Blokáda na Šumavě byla bezpochyby mediálně nejsledovanější „aktivistickou akcí“ v České republice posledních let. Emocionálně vypjaté diskuse na internetu doprovázely dramatické reportáže policejních zásahů a padajících stromů.

Málokdo rozuměl podstatě problémů, ale každý měl potřebu se vyjádřit. Za hlukem motorových pil se však kromě zjevně zástupného problému „vel. 4 mm“ jménem lýkožrout, skrývá příběh o současné podobě občanské společnosti, kde lze ztratit základní principy demokracie uvnitř lesa...

 

Program & filmy
O festivalu

Přihlášení


JS na Facebook