Festivaloví bobříci proti chudobě | Filmový festival Jeden svět 2013
JS na Facebook JS na Twitter JS na YouTube

Festivaloví bobříci proti chudobě

Také letos můžete v kinech při čekání mezi projekcemi lovit festivalové bobříky. Ti se zaměřili na chudobu a propojili se s online speciálem Jednoho světa na webu České televize nazvaným Proč chudoba? …a jak to s námi souvisí.

Tam najdete deset krátkých dokumentů o chudobě doplněných návody, jak můžete sami snadno a účinně pomoci při řešení jednotlivých problémů spojených s chudobou. Na témata krátkých filmů online speciálu navazují aktivity bobříků ve festivalových kinech. Zaměřují se na čtyři přírodní živly, které chudobu či dostatek každého jedince zásadně ovlivňují. Pátým elementem jsou samotní lidé – zejména ti na okraji. Je jich mnohonásobně více než těch, kteří se vyhřívají v centru hojnosti a bohatých zdrojů. Ostatně – podívejte se níže sami a pustťe se do lovu. A pozvěte k účasti i kamarádi na Facebooku!

Vítěz sběru bobříků získá tradiční bobří ocas z dílny Bořka Šípka.

 

Oheň

Víte, kde hoří? Přijďte se vyfotit na fotopetici a podpořte tak aktivisty v Tibetu v protestu proti čínské okupaci. Zjistěte, kde jsou ve světě porušována lidská práva. Přiřaďte „hořící“ epicentra k jednotlivým státům a zeptejte se, jak můžete pomoci. (Připravila Amnesty International)
Světozor / 16:45–22:00 / víkend 14:30–22:00

Půda

Přijďte sestavit komiksy o tom, proč v chudých zemích vlády a nadnárodní firmy zabírají drobným farmářům jejich pole a zemědělci tak končí v chudinských slumech. Není to i kvůli potravinám či biopalivům určeným pro Českou republiku? A co s tím můžeme dělat? (Připravily NaZemi a Ekumenická akademie)
Francouzský institut / 17:00–21:30 / víkend 15:00 –21:30

Voda

Vepřový řízek 1000 litrů, jahody stovky litrů. Kolik virtuální vody máte na talíři? Přijďte prozkoumat, kolik litrů vody a v jaké zemi stojí naše spotřeba potravin a oblečení. Vytipujeme také, jak můžeme tisíce litrů vzácné vody ušetřit a kde to skutečně pomůže. (Připravil Člověk v tísni – Rozvojovka)
Pasáž Lucerna / 16:30–21:30 / víkend 15:00–21:30

Vzduch

Přijďte si vyzkoušet Vzduchotoč a dozvědět se, kolik energie si vyžaduje naše každodenní spotřeba. Výhra čeká na každého soutěžícího - dozví se, jak sníží svůj podíl na znečištění vzduchu a zvýší naši energetickou nezávislost. (Připravilo Hnutí DUHA)
Městská knihovna / 17:30–20:30 / víkend 15:30–20:30

Lidé na okraji

Stačí ovdovět, onemocnět, zestárnout nebo se narodit jako gay. Přijďte ohledat bariéry, kterým po celém světě čelí skupiny stojící na okraji společností. Vylosujte si osud a procvičte mozek složením puzzle o situaci znevýhodněných skupin ve světě. (Připravil Člověk v tísni – Rozvojovka)
Atlas 17:00–21:30 / víkend 15:00–21:30

Program & filmy
Akce
Regiony
Press
O festivalu

Přihlášení


JS na Facebook