Jeden svět v Bruselu – program

Z programu festivalu Jeden svět jsme vybrali 11 filmů, které promítneme v hlavním městě evropských institucí v rámci festivalu Jeden svět v Bruselu 2022. 

Všechny projekce jsou zdarma, je ale potřeba se na ně předem zaregistrovat.

Celý program festivalu je v angličtině.



21. 4.

12:00 Případ
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s Evropským parlamentem.

Nina Guseva, režisérka filmu

Viacheslav Samonov, lidskoprávní aktivista

Natalia Morozova, právnička v neziskové organizaci Memorial France

Moderuje: Heidi Hautala, viceprezidentka EP

18:00 Kaviárová diplomacie
Reservations closed

Debata

Khadija Ismaylova, novinářka a protagonistka filmu

Arif Mammadov, bývalý ázerbájdžánský diplomat, opoziční aktivista, protagonista filmu 

Moderuje: Anna Zamejc, analytička, Člověk v tísni

19:00 Máte zakázku
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s UNRIC.

Anna Banczyk, zástupkyně ředitele Future of Work, Evropská komise

Tom Peeters, zástupce federálního tajemníka pro dopravu a logistiku, General Labour Federation of Belgium 

Lieve Verboven, ředitelka evropské kanceláře International Labour Organization Office

Moderuje: Sherri Aldis, ředitelka UNRIC pro západní Evropu

22. 4.

16:00 Tak mračná obloha
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s FIDH.

Jimena Reyes, ředitelka americké kanceláře Mezinárodní federace pro lidská práva (FIDH) 

Calixto Ávila, evropský zástupce venezuelského programu Education-Action on Human Rights (Provea) 

25. 4.

18:00 Zákulisí novinařiny
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s Committee to Protect Journalists.

Matthew Caruana Galizia, investigativní novinář a ředitel Maltese Daphne Caruana Galizia Foundation

Bastian Obermayer, investigativní novinář, Süddeutsche Zeitung, protagonista filmu (online)

Renate Schroeder, ředitelka Evropské novinářské federace

Moderuje: Tom Gibson, zástupce pro EU a advocacy manažer, Committee to Protect Journalists 

19:00 Krymský poklad
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s Evropským parlamentem.

Michaela Šojdrová, členka Evropského parlamentu

Jitka Látal Znamenáčková, velvyslankyně a stálá představitelka Politické a bezpečnostní komise EU

Tetiana Pechonchyk, ředitelka ukrajinského Centra lidských práv ZMINA

Moderuje: Nadiia Ivanova, zástupkyně ředitelky Centra pro lidská práva a demokracii, Člověk v tísni

26. 4.

18:00 Žiletková hranice
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s EUROPEUM a PICUM.

Jean-Louis De Brouwer, ředitel programu pro evropské záležitosti, Egmont Institute, dříve člen Evropské komise

Michele LeVoy, ředitelka organizace PICUM - Platform for International Cooperation on Undocumented Migrants

Moderuje: Žiga Faktor,ředitel bruselské kanceláře organizace EUROPEUM, Institutu pro evropskou politiku 

19:00 Mé dětství, má země – 20 let v Afghánistánu
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s UNRIC.

Phil Grabsky, režisér dokumentu

Tomáš Kocian, ředitel pro oblast Blézkého východu, Člověk v tísni 

27. 4.

18:00 Buď můj hlas
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s Human Rights Without Frontiers.

Majid Golpour, sociolog a odborník na Írán a politický islám, výzkumný pracovník na Université Libre de Bruxelles

Rachel Bayani, zástupkyně neziskové organizace Baha’i International Community

Manel Msalmi, poradkyně členů Evropského parlamentu pro mezinárodní záležitosti 

Moderuje: Willy Fautré, ředitel Human Rights Without Frontiers

28. 4.

19:00
Zakončení festivalu a vítězný film
Reservations closed

27. 7.

18:00 Incendios
Reservations closed

Debata

Debata organizována ve spolupráci s EUROPEUM.

Anke Schulmeister-Oldenhove, zástupkyně Forest Policy, WWF European Policy Office

Moderuje: Katharine Klačanský, výzkumnice organizace EUROPEUM, Institutu pro evropskou politiku 

rezervace