Ještě jeden skok

(One More Jump)

Sevřeni válečným napětím v Palestině hledají Žehád a Abdalla svobodu v pohybu. Parkour se pro ně stává vysvobozením, každodenní sdílenou radostí, ale nakonec i prokletím.

Každodenní život v pásmu Gazy je provázen nedostatkem jídla, léků i práce. Ulice lemují nekonečné fronty na kousek chleba a těžký teplý vzduch je krájen zvuky vojenských útoků. Trénink parkouru v ruinách bývalých domů je tak pro chlapce krátkodobým únikem od této těžké reality. Pod hlavičkou Gaza Parkour Team vybíhají nadšenci k odpoledním tréninkům pod vedením Abdallaha. Pospolitost týmu ale naruší jeho náhlý odjezd do Evropy, kde se chce stát profesionálním sportovcem. I Žehád už v jednu chvíli drží v rukou svá víza, doma má však těžce nemocné rodiče. Dramatický závěr filmu nakonec ukazuje, že ke skoku do nového, šťastnějšího života ani ten nejsilnější odraz někdy nestačí.

O filmu

Režie: Emanuele Gerosa
Itálie, Švýcarsko, Libanon
2019 | 82 min.

Jazyk: Anglicky, Arabsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Česká premiéra

Přehrát online

Kategorie

Ať žije život!

Režie

Emanuele Gerosa

Filmografie
2019 - One More Jump
2015 - Between Sisters
2012 - Lion Souls
2004 - Sin opción

Emanuele Gerosa

Projekce

26. 05. 20:30 Praha: Kasárna Karlín
DebataTereza Langrová, monitorovala porušování lidských práv v Palestině a Izraeli s programem EAPPI
Michal Filipin, Česká asociace parkouru

Další filmy z tematické kategorie Ať žije život!

Ať žije láska

Ať žije láska

Zorientovat se v chaosu života dá pořádně zabrat. Rosemarie nebojuje jenom s dospíváním, ale i s neustále se vracející rakovinou. Světem se tak bezhlavě řítí ve stylu brzda–plyn.

Ještě jeden skok

Ještě jeden skok

Sevřeni válečným napětím v Palestině hledají Žehád a Abdalla svobodu v pohybu. Parkour se pro ně stává vysvobozením, každodenní sdílenou radostí, ale nakonec i prokletím.

Pátrání po Jagarim

Pátrání po Jagarim

Sedmdesátá léta v Zambii byla protkaná opojnými momenty nezávislosti a psychedelickou hudební jízdou rockové skupiny WITCH. Dokument je pátráním po jejích kořenech a sondou do tajů místní hudební komunity.

Ponor

Ponor

Otužování působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši. Své o tom ví nizozemská potápěčka Kiki, které ponor do studených vod přinesl vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání.

Rok plný dramat

Rok plný dramat

Jak dokáže umění obohatit lidský život? Neobvyklý inzerát nabízí práci divadelního diváka na plný úvazek po dobu jednoho roku. Hlásit se však mohou pouze uchazeči bez jakékoliv předchozí kulturní zkušenosti.

Troufni si!

Troufni si!

Příběhy studentů dánské střední školy, u nichž se více než znalosti cení kreativita a osobitost a kteří při hodinách nesedí v lavicích, ale na žíněnkách v tělocvičně.

Vzpírej jako holka

Vzpírej jako holka

Na malém dvorku hned vedle rušné ulice se každý večer schází několik mladých dívek. Jejich snem je stát se profesionálními vzpěračkami. Snímek o dospívání a sportovních ambicích uprostřed konzervativní společenské situace v Egyptě.