Jeden svět dětem

Jeden svět myslí i na své nejmenší publikum. V kategorii Jeden svět dětem mu představí filmy, v nichž mají děti možnost seznámit se s příběhy vrstevníků a vrstevnic z celého světa.

Dva chlapci se sklání k rybářské sítí a koukají, co ulovili. Stojí u potoku na zelené louce kousek od lesa. Svítí slunce. / Two boys leaning against a fishing net to see what they have caught. They are standing by a stream in a green meadow near the forest. The sun is shining and the sky is blue.

Ve snímku Jasmíniny dva domovy čelí malá dívka největší změně svého života. Jasmína se narodila ve Finsku, ale její rodiče se chtějí vrátit do Somálska, odkud pocházejí. Ona tak musí dát sbohem všemu, co doteď znala. V Julietě a želvách v moři plastů sledujeme dívku z ostrova Curaçao, která miluje potápění a podmořský svět. Trápí ji, jak je dno oceánu znečištěné a trpí tím mořští živočichové. 

Din, jako mnoho jeho vrstevníků, prožívá těžké časy. Jeho rodiče se rozvedli. Velkou oporou mu je starší sestra a taky fotbal, který miluje. Na střídačku! neslýchá jen na hřišti, ale i každý druhý týden, kdy střídá domovy svých rodičů. Svět fotbalu zachycuje i další film, který se pro změnu věnuje tomu americkému. V Prvním touchdownu sledujeme dívky z prvního čistě dívčího týmu. Ty se doma potýkají s nejrůznějšími problémy. Když jsou ale spolu na hřišti, mají možnost vybít svoje emoce. 

Ve filmu Oáza prožijeme s dvojčaty Raphem a Rémim bezstarostné letní radovánky. Oba vůbec nevnímají Raphovo postižení. Zdá se, že jejich silné bratrské pouto nemůže nic narušit. Zároveň však sdílejí obavu, zda to tak zůstane napořád. 

  • Všechny filmy jsou součástí dopoledních projekcí pro školy.
  • Zhlédnout je však můžete také na Projekcích pro rodiče s dětmi ve dnech 25.–27. 3.
  • O festivalovém víkendu budou navíc po projekcích dílny.

Filmy z kategorie Jeden svět dětem

Další tematické kategorie