Jeden svět interaktivně

Kategorie Jeden svět interaktivně se letos poprvé stává soutěžní sekcí a přesouvá se do prostoru Galerie Lucerny, kde ji do kabátku instalací oblékla umělkyně Mia Milgrom a umělec Max van Olffen. Šest interaktivních projektů a čtyři 360° filmy nás transportují do realit mrazivé současnosti, blízké budoucnosti a málo známých lidských zkušeností.

Zády k nám stojí na terase dvě osoby, které se drží za ruce. Koukají před sebe na rozpixelovanou krajinu. / Two people are standing on the terrace with their backs to us, holding hands. They are looking at the scattered landscape in front of them.

Ve vězení El Helicoide ve Venezuele prožívají političtí vězni peklo. Na základě svědectví uprchlých obětí vzniklo virtuální muzeum, jehož prohlídka umožňuje jejich zkušenosti zakusit na vlastní kůži. Dramatický virtuální příběh a zároveň fyzicky reálná rozcvička Spojeni se Zemí zase nabízí výjevy krajiny budoucnosti, kterou zničila lidská ignorance. Zastavte se a meditujte nad svým vztahem k přírodě – někdy se stačí jen natáhnout nebo prolézt temným tunelem a jste ve světě plném zeleně. 

Házet si s kostičkami ve virtuální realitě je zábava, ale co dělat, když nás ovladače, a tím pádem vlastní ruce, přestanou poslouchat? Ztráta kontroly využívá možností virtuální reality k tomu, abychom mohli prozkoušet naši trpělivost a navodit si pocit reálné ztráty kontroly. 

Český zástupce kategorie, animovaný film Tmání, je osobním příběhem autora projektu, který spolu s vámi bojuje s démony deprese pomocí svého hlasu. S autistickým chlapcem jménem Lou prožijeme jeho dětství a první den na střední škole v interaktivním animovaném projektu, na jehož vzniku se podíleli lidé s autismem. 

  • Projekty virtuální reality jsou v anglickém znění.
  • Projekt Tmání navíc umožňuje nastavit původní češtinu.

Filmy z kategorie Jeden svět interaktivně

Další tematické kategorie