Mladý muž tmavé pleti drží za ruku ženu, která létá. Za nimi je písečná duna.
Kino Světozor – velký sál
Vodičkova 41, Praha 1
Indukční smyčka English Friendly

Expertní debata k filmu Já Kapitán

 

Pozn.: Časový údaj odpovídá začátku projekce a následuje debata s hosty, která trvá zpravidla 30-60 minut.

Debatující

Kamila Dolotina

Moderátorka

Absolvovala filmovou vědu a rusistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 2007 přispívá jako filmová publicistka do časopisů Cinepur, A2, Literárních novin a dalších periodik. Pracovala jako dramaturg akvizičních pořadů v ČT, nyní se ve stejné profesi realizuje na festivalech Letní filmová škola a Jeden svět, kde má kromě dokumentů na starosti především hrané filmy.

Zuzana Pavelková

Expertka

Zuzana Pavelková pracuje více než pět let jako právnička v Organizaci pro pomoc uprchlíkům (OPU). Čtyři roky jezdila do detenčního zařízení v Bělé-Jezové, kde hájila práva dětí a zranitelných cizinců zbavených osobní svobody.  Podílela se na přípravě několika ústavních stížností, stížností k Evropskému soudu pro lidská práva a mezinárodním orgánům OSN. V současnosti pracuje zejména na případech zranitelných žadatelů o mezinárodní ochranu a obětí mučení.

Jana Bedaňová

Jana Bedaňová

Expertka

Jana Bedaňová pracuje jako právnička pro Sdružení pro integraci a migraci (SIMI). Poskytuje konzultace cizincům ohledně pobytových oprávnění a pracovního práva a rovněž se věnuje právnímu poradenství žadatelům o azyl v přijímacím středisku pro uprchlíky na letišti.