Tři mladé ženy, v levém rohu velký nápis Bořičky mýtů.
Hraničář
Prokopa Diviše 1812/7

Workshop Bořičky mýtů

Jak dobře se vyznáte v mýtech na poli duševního zdraví? Co říct dítěti, až se na “to” zeptá? Jak to v nás funguje? V rámci zdraví existuje spousta mýtů, v tomto workshopu se pokusíme některé z nich vyvrátit, osvětlit a všechny vaše otázky vyjasnit.

Workshop složený ze tří částí zaměřených na psychické, reprodukční zdraví a komunikaci sex(uality) s dětmi povede Lenka Konopová, Šárka Pomichálková a Anna Sudková.

V jedné z částí otevřeme témata se sexem spojená. Nepředstavujte si červené obaly knih, ale témata, o kterých by se v dnešní době mělo mluvit více, ať už je to souhlas, aftercare, nebo cokoliv, co vás bude zajímat. Také se zaměříme na komunikaci sexu(ality) s dětmi různého věku.

Také se zaměříme na problematiku, o které se ve společnosti stále velmi málo mluví a dává tak prostor k vytváření nejrůznějších předsudků. Budeme se věnovat nejen vyvracení mýtů duševního zdraví a preventivním krokům proti (např.) syndromu vyhoření nebo kdy vyhledat odborníka.

V neposlední řadě se dotkneme témat mýtů týkajících se reprodukčního zdraví (a nezdraví) – probereme témata od premenstruačního syndromu (PMS), bolestivé menstruace až po prekoncepční přípravu (to jsou kroky, které můžete podniknout jako podporu k plánování těhotenství).

Workshop je sestaven tak, abyste mohli přijít na všechny části, či navštívit jen tu, která je vám nejbližší. Každá část je odhadována na 30 minut, pokud by probíhala debata, necháme ji plynout, hranice není pevně nastavena. Chceme přizpůsobit workshop na míru vám. Přijďte s námi bořit mýty o zdraví, těšíme se na vás!

Z důvodu omezené kapacity workshopu je nutná registrace. Pokud budete vědět, že nedorazíte, ve stejném formuláři naleznete i políčko pro odhlášení. 


Akce proběhne v galerii Veřejného sálu Hraničář.