Co nás ještě čeká v posledních dnech festivalu Jeden svět v Brně

Pětadvacátý ročník festivalu se pomalu blíží ke konci. I poslední dny pro vás ale chystáme spoustu projekcí a debat se zajímavými hosty.


Ve středu nahlídneme do života běloruských aktivistek ve filmu Kdo, když ne my? a popovídáme si s Sjarhejem Smatryčenkem, vedoucím Ambasády nezávislé běloruské kultury v České republice, a jeho dcerou Aleskou. Ve stejný den můžete vidět také observační dokument Venezuela: Země ztracených dětí. Složitou situaci v zemi nám přijde objasnit expert na mezinárodní bezpečnost Martin Hrabálek.


Poslední den festivalu se můžete těšit na český film Jiříkovo vidění o brněnském fyzikovi, který přichází s řešením klimatické krize. Na debatu dorazí se svou dcerou a zároveň režisérkou filmu Martou Kovářovou. Energickou dvojici, která svůj výstup bude doprovázet hudebně, doplní podcaster Petr Holík. Zopakujeme si také zahajovací film o soudním procesu v případě zneužívání řecké sportovkyně Proti větru. Ve velkém sále kina Art festival zakončíme výherními filmy. Nejlepší film podle diváckého hlasování bude vyhlášen ve středu 27. března.