Novinka

Festival Jeden svět zavítá v březnu opět na Vsetín

Jeden svět za čtvrtstoletí své existence ukázal, že zážitkem v kině cesta za poznáním okolního světa často jen začíná. Festival, dnes mající název Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět (International Human Rights Film Festival One World), každoročně uvádí desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování, přináší autentické příběhy i nové úhly pohledu na témata jako jsou válečné konflikty, život v nedemokratických režimech, chudoba a nerovnosti, práva žen a queer lidí, životní prostředí a mnoho dalších.

Po čtyřech letech se obyvatelé a obyvatelky Vsetína mohou těšit na jeho návrat na místní promítací plátna. Přidá se tak k dalším více než 40 městům po celém Česku. Dvacátý šestý ročník festivalu proběhne na Vsetíně od 20. do 23. 3. 2024 a nabídne zahraniční i české snímky jako například Moje nová tvář. 

Nynější ročník s sebou přináší mnoho změn. Jednou z nejdůležitějších je proměna vizuální identity festivalu. Ta se již nebude rok od roku měnit, jako tomu bylo doposud, ale získá nadčasovou podobu. Nový vizuál a logo tak budou Jeden svět provázet i v následujících letech. Nová vizuální identita včetně loga je inspirovaná původním logem Jednoho světa, se kterým se v roce 1999 zrodil. Tehdejší motiv v podobě Země ve spojení s běžícími lidskými figurkami nyní nahrazuje abstraktní motiv tvořený čtvercem protínaným kruhem. Autory jsou známí čeští grafici Petr Hrůza a Martin Odehnal.

Jste vyučující na místní škole či v okolí a chcete přijít se svými studujícími na školní projekci? S podporou humanitární a vzdělávací organizace Člověk v tísni a Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Vaše studenty a studentky zveme do kina Vatra, kde promítneme dokumentární filmy, které jsou určené právě pro střední školy. Filmy jsou vybrané pro s ohledem na různé věkové skupiny Vašich studentů a studentek a zapadají do rámcových vzdělávacích programů. Budou tak skvělým doplnkěm k Vaší výuce. Náš tým povede po promítání diskuzi s Vašimi studenty a studentkami a případným expertem na dané téma, která posílí vzdělávací efekt dokumentů. Vstupné na projekci pro základní školy je 70 Kč na studenta. V případě zájmu neváhejte kontaktovat hlavního koordinátora festivalu Jakuba Cahlíka (607 210 249).

 

Kontakty pro média:

Veronika Miklíková, koordinátorka mediální komunikace a PR, veronika.miklikova@email.cz