Poslední den Jednoho světa Olomouc 2026

Highlight

Dnes vyvrcholí letošní ročník festivalu Jeden svět v Olomouci. Poslední festivalový den nabídne projekce dokumentárních filmů z různých koutů světa a poslední doprovodný program a diskuse s hosty.

Program zahájí v 11:00 arteterapie s Adélou Dudovou.

Odpolední část programu začne ve 14:00 paralelně na dvou místech. V MUO Central se bude promítat český film Co s Péťou?, který doplní debata s Petrem Jochecem. Ve stejný čas uvede Minikino Čekárna snímek Dráha ze Sarajeva.

Další projekce se uskuteční v 16:00 v Art Rubikon, kde diváci uvidí film Pátrání po Satyrovi.

Závěr festivalového dne a symbolické zakončení letošního ročníku proběhne v 18:00 v MUO Central projekcí britského filmu Stínová akademie. Po projekci bude následovat debata s Veronikou Krásničan a Anetou Jaškovou.

Kdo si tedy nechce nechat ujít poslední festivalovou atmosféru, má ještě dnes možnost vyrazit na některou z projekcí a stát se součástí závěrečného dne.