English
 

Ročník 2015

9999

Ellen Vermeulen

Belgium / 56 min.

Americký slib

Michele Stephenson, Joe Brewster

USA / 80 min.

Anur chce do školy

Mohd. Affendi bin Ramli (Ronasina)

Malaysia / 16 min.

Bez střechy nad hlavou

Lin Six Kyal Yie, Nwe Lynnasatt, Zayar Kyaw Phyo, Kyal Yie Lin Six, Lynnsatt Nwe, Phyo Zayar Kyaw

Myanmar / 22 min.

Biopohřby

Lynette Wallworth

Australia / 73 min.

Bob Marley se vrací domů

Nitesh Anjaan

Denmark / 75 min.

Bojovníci ze severu

Søren Steen Jespersen, Nasib Farah

Denmark, Somalia / 58 min.

Bugarach

Ventura Durall, Sergi Cameron, Salvador Sunyer

Germany, Spain / 91 min.

Bůh v neděli nepracuje!

Leona Goldstein

Germany, Rwanda / 84 min.

Casablanca volá

Rosa Rogers

UK / 69 min.

Citizenfour

Laura Poitras

Germany, USA / 114 min.

Červená linie

Andrea Kalin, Oliver Lukacs

USA / 99 min.

Článek 18

Min Than Oo, Khin Su Kyi, Sein Lin

Myanmar / 21 min.

Demokraté

Camilla Nielsson

Denmark / 108 min.

Dobré časy přicházejí

Phie Ambo

Denmark / 98 min.

Dominový efekt

Elwira Niewiera, Piotr Rosolowski

Poland, Germany / 76 min.

Dron

Tonje Hessen Schei

Norway / 78 min.

Duchové moře

Eliza Kubarska

Poland, Germany, UK / 77 min.

Dvě zuřící stařenky

Håvard Bustnes

Norway, Denmark / 79 min.

E-TEAM

Ross Kauffman, Katy Chevigny

USA / 89 min.

Euromajdan: hrubý sestřih

Roman Bondarchuk, Aleksey Solodunov, Andrey Kiselyov, Andriy Lytvynenko, Dmitry Stoykov, Kateryna Gornostai, Oleksandr Techynskyi, Roman Liubyi, Volodymyr Tykhyi, Yulia Gontaruk

Ukraine / 60 min.

Evangelium podle Brabence

Miroslav Janek

Czech Republic / 87 min.

Felvidék – Horní země

Vladislava Plančíková

Slovakia, Czech Republic / 75 min.

Giovanni – první klučičí akvabela

Astrid Bussink

Netherlands / 17 min.

H2Omx

José Cohen, Lorenzo Hagerman

Mexico / 82 min.

Haiduc – život na ulici

Annelies Kruk, Anneke de Lind van Wijngaarden

Netherlands / 18 min.

Hiphop-erace

Bryn Evans

New Zealand / 93 min.

Hlas za kozu

Jeroen van Velzen

Netherlands / 51 min.

Hodná holka

Solveig Melkeraaen

Norway / 73 min.

Hrdá navzdory chudobě

Willem Baptist

Netherlands / 20 min.

Chmurné časy

Arami Ullón

Switzerland, Paraguay / 92 min.

Juliny sny

Hanna Polak

Denmark, Poland / 98 min.

K oblakům vzhlížíme

Martin Dušek

Czech Republic / 66 min.

Karikaturisté: pěšáci demokracie

Stéphanie Valloatto

France / 102 min.

Kašmír

Elayne McCabe

India, USA / 52 min.

Kdo je Dayani Cristal?

Marc Silver

UK, USA, Mexico / 85 min.

Kopie štěstí

Ella Raidel

Austria, China / 75 min.

Královna ticha

Agnieszka Zwiefka

Germany, Poland / 83 min.

Květy svobody

Mirjam Leuze

Germany / 96 min.

Lapač snů

Kim Longinotto

UK / 98 min.

Legendy o 3D tisku

Clay Tweel, Luis Lopez

USA / 98 min.

Made in BY

Luigi Milardi

Italy, Belarus / 52 min.

Malajsijský karikaturista

Zulkiflee Anwar Haque (Zunar), Mic Hoo

Malaysia / 25 min.

Marmato

Mark Grieco

Colombia, USA / 88 min.

Matka Evropa

Petra Seliškar

Slovenia, Macedonia, Croatia / 90 min.

Mě neumlčí

Judy Rymer

Australia / 84 min.

Merlijn se už školy nebojí

Susan Koenen

Netherlands / 15 min.

Měsíční vítr

Yi Seung-Jun

South Korea / 100 min.

Možnosti tu jsou

Ed Lovelace, James Hall

UK / 83 min.

Na věky šťastní

Tatjana Božić

Netherlands, Croatia / 83 min.

Nadina revoluce

Claudia Lisboa

Netherlands, Sweden / 60 min.

Nahý ostrov

Tiha K. Gudac

Croatia / 76 min.

Národní hra

Steven Dhoedt

Belgium, South Korea / 86 min.

Nebezpečná hra

Anthony Baxter

UK / 96 min.

Neviditelné vlny

Anna Katharina Wohlgenannt

Austria / 78 min.

Noční hosté

Jesse Moss

USA / 101 min.

Nora zpívá pro Sýrii

Els van Driel

Netherlands / 20 min.

O lásce lidí

Maximilian Haslberger

Germany / 99 min.

Odnikud nikam

Helen Simon

Germany / 74 min.

Odvrácená strana Copacabany

Denize Galiao

Germany / 60 min.

Palestinský maraton

Simon Caspersen, Johan Blem Larsen

Denmark / 58 min.

Piráti ze Salé

Rosa Rogers, Merieme Addou

UK / 78 min.

Píseň bez domova

Ayat Nayafi

Germany, France / 91 min.

Písničky pro Alexis

Elvira Lind

Denmark / 74 min.

Pixadores: sprejeři ze São Paula

Amir Escandari

Finland, Sweden, Denmark / 93 min.

Plán

Benjamin Tuček

Czech Republic / 90 min.

PMR – kudy dál?

Meelis Muhu, Kristina Norman

Estonia / 83 min.

Podoba ticha

Joshua Oppenheimer

Denmark, Indonesia, UK, Norway, Finland / 99 min.

Poslední opona

Thomas Wallner

Belgium, Germany / 88 min.

Poslední sloní muži

Arnaud Bouquet, Daniel Ferguson

Canada, France / 86 min.

Přiblížit se ke slonovi

Amanda Wilder

USA / 89 min.

Přicházíme jako přátelé

Hubert Sauper

France, Austria / 106 min.

Putinovy „Děti 404“

Pavel Loparev, Askold Kurov

Russia / 76 min.

Redakce

Mikala Krogh

Denmark / 97 min.

Sama sebou

Mina Laamo

Finland / 75 min.

Sejde z očí, sejde z mysli

John Kastner

Canada / 87 min.

Snili jsme o životě

Jukka Kärkkäinen, Sini Liimatainen

Finland, Germany, Sweden / 77 min.

Srbský právník

Aleksandar Nikolić

Serbia, Netherlands, UK, Germany / 82 min.

Srdce na dlani

Arturo González Villaseñor

Mexico / 90 min.

Škola disentu

Matthew Torne

Hong Kong, UK / 101 min.

Škola v obležení

Felix Schwarz

Germany, Chile / 44 min.

ThuleTuvalu

Matthias von Gunten

Switzerland / 96 min.

Ti, kteří řekli ne

Nima Sarvestani

Sweden / 89 min.

Tíha míru

Joey Boink

Netherlands / 76 min.

Tichá inkvizice

Alessandra Zeka, Holen Sabrina Kahn

USA, Nicaragua / 66 min.

Tohle je naše země

Sai Kong Kham

Myanmar / 30 min.

Tokijské blues

Sylvain Garassus

France / 72 min.

Toto a jeho sestry

Alexander Nanau

Romania / 93 min.

Ujgurové: vězni absurdistánu

Patricio Henriquez

Canada / 99 min.

Ukrajinské hlasy

Dmytro Tiazhlov, Andrei Litvinenko, Aksynia Kurina, Jeanne Dovhych, Oksana Shornik, Viacheslav Bihun, Nadia Parfan, Maria Stoyanova, Anastasiya Khonyakina

Ukraine / 80 min.

Úkryt

Fernand Melgar

Switzerland / 101 min.

Válka beze stop

Manon Loizeau

France / 82 min.

Válka lží

Matthias Bittner

Germany / 89 min.

Ve stínu války

Georgia Scott, Sophia Scott

Bosnia and Herzegovina, Sweden, UK / 81 min.

Ve strachu

Sally Wangsawijaya, Pooeik Goh

Malaysia / 18 min.

Virunga

Orlando von Einsiedel

Democratic Republic of the Congo, UK / 100 min.

Vive la France

Helgi Felixson, Titti Johnson

Sweden, Iceland, Norway, Finland / 87 min.

Zas a znovu

Ana Opalić, Noah Pintarić

Croatia / 62 min.

Závěrečná zkouška

Dieudo Hamadi

France, Democratic Republic of the Congo / 92 min.

Země je tvrdá a nebe vysoko

Amela Maldosevic Rathfelder, Erich Rathfelder, Philippe Deprez

Bosnia and Herzegovina / 64 min.

Zítra už tu nebudem

Jimmy Goldblum, Adam Weber

USA, India / 84 min.

Živanův punkový festival

Ognjen Glavonić

Serbia / 64 min.

Život je posvátný

Andreas Dalsgaard

Denmark / 104 min.


Zpět nahoru