Ročník 2012

18 dní v Egyptě

Ahmed Salah, Ramadan Salah

Egypt / 45 min.

269 miliónů pod hladinou

David Čálek

Czech Republic / 53 min.

Angola - sen a skutečnost

Tomáš Hodan

Czech Republic / 55 min.

Argentinská lekce

Wojciech Staroń

Poland / 56 min.

Ať žijí protinožci

Victor Kossakovsky

Germany, Netherlands, Argentina, Chile / 104 min.

Bahrajnský výkřik do tmy

May Ying Welsh

Qatar / 51 min.

Bakhmaro

Salome Jashi

Germany, Georgia / 58 min.

Banány na pokračování

Fredrik Gertten

Sweden / 87 min.

Barmští vězni

Igor Blažević, Jasmina Blažević

Czech Republic / 23 min.

Barzakh

Mantas Kvedaravicius

Finland, Lithuania / 60 min.

Běloruský sen

Ekaterina Kibalchich

Russia / 55 min.

Bombay Beach

Alma Har´el

USA, Israel / 74 min.

Být ženou

Michiel van Erp

Netherlands / 86 min.

Carte Blanche

Heidi Specogna

Germany, Switzerland / 91 min.

Cena za sex

Mimi Chakarova

USA / 73 min.

Co na srdci, to na jazyku

Emad Ali

Iraq / 14 min.

Čečenský sen

Petr Jančárek

Czech Republic / 35 min.

Černobílý rodinný portrét

Julia Ivanova

Canada / 85 min.

Černobyl - věčná noční můra

Alain de Halleux

Belgium, France / 55 min.

Člověk - stroj

Alfonso Moral, Roser Corella

Spain / 15 min.

Daleko od domova

Hilt Lochten, Heiko Lange

Netherlands / 15 min.

Detroit, divoké město

Florent Tillon

France / 80 min.

Dětská práva – Fatma, Pamela, Mesba

Necati Sonmez, Christine Pawlata, Nicola Moruzzi, Anneta Papathanassiou

Netherlands / 9 min.

Dopisy z Íránu

Manon Loizeau

France / 78 min.

Drahý Mandelo

Dara Kell, Christopher Nizza

South Africa / 90 min.

Důstojnost nemá hranic

Sara Ishaq

Yemen / 25 min.

El Medico

Daniel Fridell

Sweden, Estonia, Finland, Hungary, Cuba / 85 min.

Ellenin svět

Saskia Gubbels

Netherlands / 18 min.

Epicentrum

Petr Jančárek

Czech Republic / 38 min.

Esej o revoluci

Pedro Pablo Sara, Antonio Labajo

Spain / 29 min.

Fallega 2011

Rafik Omrani

Tunisia / 52 min.

Farmářova touha

Rebecka Rasmusson

Sweden / 14 min.

Film jako Brno

Vít Klusák, Andran Abranjan, Kristýna Bartošová, Natálie Císařovská, Lukáš Senft, Jan Strejcovský, Robin Kvapil

Czech Republic / 63 min.

Fliehkraft

Marie Elisa Scheidt, Alexandra Wesolowski

Germany / 17 min.

Grónsko v bodě nula

Anders Graver, Niels Bjorn

Denmark / 26 min.

Hitlerovy děti

Chanoch Ze'evi

Israel / 80 min.

Hlas Barmy

Turid Rogne

Norway / 64 min.

Holky v ringu

Ariel J. Nasr

Canada / 52 min.

Hotel Červený les

Mika Koskinen

Finland / 84 min.

Chceme spravedlnost

Deepa Dhanraj

India / 86 min.

Ilegální máma

Ed Moschitz

Austria / 102 min.

Je mi osmdesát osm

Sebastian Feehan, Josh Bamford

UK / 11 min.

Jsem lepší

Maria Kuhlberg

Sweden / 75 min.

Kdo zabil Natašu?

Mylène Sauloy

UK, Russia, France, Chechnya / 64 min.

Když se kácí les

Marshall Curry, Sam Cullman

USA / 85 min.

Ke světlu

Yuanchen Liu

China, USA / 69 min.

Kosovo - Krev není voda

Petr Jančárek

Czech Republic / 24 min.

Kouzelná cesta nepoužitelných věcí

Katja Schupp

Germany, Poland / 93 min.

Království pana Edhiho

Amélie Saillez

Belgium, Spain / 82 min.

Láska v hrobě

David Vondráček

Czech Republic / 74 min.

Lid vs. Donald Trump

Anthony Baxter

UK / 95 min.

Loď naděje

Ladislav Kaboš

Slovakia / 26 min.

Made in Berdsk

Charles Maynes, Andrey Babaev, Masha Eismont

Russia / 36 min.

Matka Indie

Raffaele Brunetti

Italy / 61 min.

Modelka

Ashley Sabin, David Redmon

UK / 78 min.

Mrtvá trať

Šimon Špidla

Czech Republic / 52 min.

Navždy vaše

Mia Halme

Finland / 77 min.

Nedáme se umlčet

Jonny von Wallström, Javeria Rizvi Kabani, Alexandra Sandels

Sweden / 57 min.

Není úniku

Mareille Klein, Julie Kreuzer

Germany / 82 min.

Nový svět

Jaan Tootsen

Estonia / 59 min.

Obléhání

Angus Gibson, Miguel Salazar

Colombia / 88 min.

Od višní do višní

Jana Boršková

Czech Republic / 57 min.

Odysseus na šachovém poli

Alex Lora

USA, Spain / 12 min.

Pět rozbitých kamer

Emad Burnat, Guy Davidi

Israel, Palestine, Netherlands, France / 90 min.

Píseň pro Aišu

Orlando von Einsiedel

UK / 10 min.

Planeta šneků

Yi Seung-Jun

South Korea, Japan, Finland / 87 min.

Pod sluncem tma

Martin Mareček

Czech Republic / 83 min.

Pojďte dál

Paula Ďurinová, Vladimíra Hradecká

Slovakia / 30 min.

Pouštní jezdci

Vic Sarin

Canada / 80 min.

Povstání v Benghází

Reed Lindsay, Jihan Hafiz

USA / 51 min.

Prezident mizejících ostrovů

Jon Shenk

USA / 101 min.

Prizmatem řecké krize

Nikos Katsaounis, Nina-Maria Paschalidou

Greece / 62 min.

Proti šikaně

Lee Hirsch

USA / 98 min.

Před soudem

Marc Isaacs

UK / 58 min.

Přenašeč

Maggie Betts

USA / 88 min.

Příběh Ďuriho

Andrei Dascalescu

Netherlands, Romania / 8 min.

Příběhy mučení

Mervi Junkkonen

Finland / 58 min.

Punk in Africa

Deon Maas, Keith Jones

Czech Republic, South Africa / 82 min.

Radioaktivisté: Japonsko po Fukušimě

Julia Leser, Clarissa Seidel

Germany / 72 min.

Semena hořkosti

Micha X. Peled

USA, India / 89 min.

Schwarzkopf

Arman T. Riahi

Austria / 90 min.

Sladká vůně domoviny

Masha Novikova

Netherlands / 80 min.

Spravedlnost na prodej

Ilse van Velzen, Femke van Velzen

Netherlands / 83 min.

Svatba po íránsku

Jet Homoet, Sharog Heshmat Manesh

Netherlands / 78 min.

Sýrie uprostřed povstání

Sofia Amara

France / 52 min.

Šarlatová cesta

Catherine Scott

Australia / 70 min.

Ten, co tančí s mraky

Katja Esson

Germany, USA / 72 min.

The tiniest place

Tatiana Huezo

Mexico / 104 min.

Ti druzí

Willem Timmers, Ilja Kok

Netherlands, Ethiopia / 25 min.

Tichá Maryam

Emelie Wallgren, Ina Holmqvist

Sweden / 29 min.

Trafačka - Chrám svobody

Saša Dlouhý, Roman Vávra

Czech Republic / 75 min.

Trojmezí

Klára Řezníčková

Czech Republic / 59 min.

Údolí posledních mudžáhidů

Tomáš Vlach

Czech Republic / 27 min.

Úžera

Martin Řezníček

Czech Republic / 29 min.

V mojí hlavě

Erna Slotboom

Netherlands / 17 min.

Vykoupení nahého generála

Eric Strauss, Daniele Anastasion

USA / 85 min.

Vzdám to až zítra

Michael Collins

UK, USA / 95 min.

Z popelnice do lednice

Valentin Thurn

Germany / 88 min.

Zakázáno a nepovoleno

Amal Ramsis

Egypt, Spain / 67 min.

Zapomenutí

Carles Caparrós

Spain / 88 min.

Závod ke dnu

Vít Janeček

Czech Republic / 82 min.

Zpět na Tahrír

Petr Lom

Norway, Canada / 83 min.

Zrození LSD

Martin Witz

Switzerland / 89 min.

Zvláštní let

Fernand Melgar

Switzerland / 103 min.

Žít a zemřít v Oregonu

Peter Richardson

USA / 107 min.

Život ve fotografiích

Tamar Tal

Israel / 58 min.


Zpět nahoru