Ročník 2009

Afghánské ženy za volantem

Sahraa Karimi

Slovakia / 56 min.

Africký underground: demokracie v Dakaru

Ben Herson, Magee McIlvaine, Sol Productions

USA, Senegal / 65 min.

Angola - sen a skutečnost

Tomáš Hodan

Czech Republic / 55 min.

Armáda v sárí

Julie Bridgham

USA, Nepal / 90 min.

Auta budoucnosti

Netherlands / 50 min.

Balada o koze

Bartek Konopka

Poland / 60 min.

Banality

Jorge Caballero Ramos

Spain / 68 min.

Bar na Victoria Station

Poland / 55 min.

Barcelona, nebo smrt

Idrissa Guiro

France / 51 min.

Barmský VJ

Anders Ostergaard

Denmark, Norway, Sweden, UK / 84 min.

Beze slov

Salome Jashi

Georgia / 11 min.

Bezesné noci

Radim Špaček, David Čálek

Czech Republic / 118 min.

Bjůtyfl kántry

Italy / 79 min.

Burianův den žen s Petrou Edelmannovou

Vít Klusák, Filip Remunda

Czech Republic / 26 min.

Citlivé záležitosti - Michal

Mischa Kamp

Netherlands / 6 min.

Citlivé záležitosti - Minuk

Mischa Kamp

Netherlands / 6 min.

Co jsme si, to jsme si

Thomas Heise

Germany / 57 min.

Čas hlupáků

Franny Armstrong

UK / 89 min.

Černá srdce (...zem není gulatá)

Břetislav Rychlík, Monika Rychlíková

Czech Republic / 86 min.

Čínské eldorado

Urszula Pontikos

UK / 10 min.

Ďábel se skrývá v pochybnostech

Eva Stotz

Germany / 61 min.

Daleko od vesnic

Olivier Zuchuat

France, Switzerland / 77 min.

Děti Solidarity

Rafael Lewandowski

France, Poland / 74 min.

Dny v kolbence

Catarina Alves Costa

Portugal / 53 min.

Dopisy prezidentovi

Petr Lom

Canada / 73 min.

El Paso

Zdeněk Tyc

Czech Republic / 98 min.

Fotbalistky z Kábulu

Bahareh Hosseini

Afghanistan / 50 min.

Gyumri

Jana Ševčíková

Czech Republic / 68 min.

Hej Gusto - Z letopisů Máselné Lhoty 1985

Petr Slavík

Czech Republic / 20 min.

Hlavou v oblacích

Piotr Stasik

Poland / 25 min.

Hrozba

Luca Bellino, Silvia Luzi

Italy / 86 min.

I.O.U.S.A.

USA / 85 min.

Ivetka a hora

Vít Janeček

Czech Republic / 84 min.

Jaderný comeback

Justin Pemberton

New Zealand / 75 min.

Jak se to dělá

Poland / 86 min.

Japonský příběh lásky a nenávisti

Sean McAllister

UK / 70 min.

Jdeme dál

Wolfgang Ettlich

Germany / 108 min.

Jeden den v lidovědemokratickém Polsku

Maciej Janusz Drygas

Poland / 59 min.

Jednoho dne v noci

Austria / 21 min.

Jedovatý plamen

Lars Johansson

Nigeria, Tanzania / 28 min.

Jiné světy

Marko Škop

Czech Republic, Slovakia / 75 min.

Kam jsme se narodili

Andréa Santana

Brazil, France / 90 min.

Každý mlčí o něčem jiném

Marc Bauder

Germany / 72 min.

Kluci v ofsajdu

Switzerland / 3 min.

Konec stalinismu v Čechách

Jan Švankmajer

Czechoslovakia / 10 min.

Konečná stanice Vítězství

Renaud Barret

France / 80 min.

Kongo na rozcestí

Petna Ndaliko Katondolo

Congo (Republic of the) / 30 min.

Krátká dlouhá cesta

Martin Hanzlíček

Czech Republic / 83 min.

Květinový most

Thomas Ciulei

Romania / 87 min.

Láska, sex a mopedy

Christian Lelong, Maria Silvia Bazzoli

France / 95 min.

Léta Páně 2006

Gustav Hofer, Luca Ragazzi

Italy / 80 min.

Létající draci

Beata Dzianowicz

Poland / 79 min.

Lily a Ra

Switzerland / 4 min.

Lži

Sweden / 13 min.

Maďarská národní

Bori Kriza

Hungary / 70 min.

Maďarský průkaz

Hungary / 64 min.

Made in L.A.

Almudena Carracedo

USA / 70 min.

Malupien, Olšový Spas

Martin Ryšavý

Czech Republic / 93 min.

Mame Ngor - kluk ze skládky

Simona Risi

Italy / 15 min.

Mare Nostrum

Turkey / 30 min.

Město Romů

Frédéric Castaignede

France / 97 min.

Metaři

Gerd Kroske

Germany / 100 min.

Modrá mozaika

Gergő Somogyvári, Judit Feszt

Hungary / 23 min.

My

China, Switzerland / 102 min.

My zdes

Jaroslav Vojtek

Slovakia / 76 min.

Na konci cesty

Tamás Almási

Hungary / 58 min.

Náramky od Kamar

India / 23 min.

Nebe se otáčí

Spain / 110 min.

Největší přání

Czechoslovakia / 85 min.

Nerušené ticho

Oded Adomi Leshem

Israel / 75 min.

Nevymezený čas

Ross McElwee

USA / 117 min.

Nezlomné tety

Kim Longinotto

UK / 103 min.

Oj, to byl boj!

Pavel Koutecký

Czechoslovakia / 7 min.

Opatrné sbližování

German Reyes

Spain / 75 min.

Otroci

Denmark, Norway, Sweden / 15 min.

Papírové hlavy

Dušan Hanák

Czech Republic, France, Germany, Slovakia, Switzerland / 96 min.

Pevnost

Fernand Melgar

Switzerland / 104 min.

Pizza v Osvětimi

Moshe Zimerman

Israel / 65 min.

Pod úrovní moře

Gianfranco Rosi

Italy, USA / 115 min.

Poslední šaman

Ivan Golovnev

Russia / 26 min.

Prázdniny Liu Fej

Huaqing Jin

China / 15 min.

Projekt Kašmír

Natasha Alim Goud

USA / 88 min.

Proti proudu

Ben Kempas

Germany / 97 min.

Prozářené listy

Ross McElwee

USA / 107 min.

Příběhy z Jodoku

Andrzej Fidyk

Norway, Poland / 83 min.

René

Helena Třeštíková

Czech Republic / 83 min.

Reportér

Eric Daniel Metzgar

USA / 90 min.

Ropná apokalypsa?

Andrew Evans

UK / 48 min.

Roz (a Joshua)

Charlene Music

USA / 3 min.

Sedm světel

Olga Sommerová

Czech Republic / 57 min.

Senegalky a já

Alice Diop

France / 56 min.

Shermanův pochod

Ross McElwee

USA / 155 min.

Slunce svítí na Sea Point

South Africa / 90 min.

Solární budoucnost

Rob van Hattum

Netherlands / 52 min.

Stiženi bohatstvím

Kal Touré

France, Mali / 60 min.

Surovosti

Joe Berlinger

USA / 100 min.

Svědectví z Tibetu

Jezza Neumann

UK / 48 min.

Tenkrát 2: Šance pro Slovensko

Robert Sedláček

Czech Republic / 99 min.

Tři

Goran Dević

Croatia / 30 min.

Upřímný na 99 %

Rune Denstad Langlo

Norway / 70 min.

V poločase

Germany / 72 min.

V zápalu boje

Masha Novikova

Netherlands / 113 min.

Vesnice jednoho muže

Simon El Habre

Lebanon / 86 min.

Vítejte v KLDR!

Linda Kallistová Jablonská

Czech Republic / 72 min.

Vládneme, nerušit

Czech Republic / 52 min.

Výslech

Bosnia and Herzegovina / 45 min.

Vysoká škola života

Bram Van Paesschen

Belgium / 96 min.

Z lásky k vodě

USA / 84 min.

Z32

Avi Mograbi

France, Israel / 81 min.

Zahnat ďábla do pekla

Gini Reticker

USA / 72 min.

Zánik Československa v parlamentu

Pavel Koutecký

Czech Republic / 75 min.

Zapomenuté transporty do Běloruska

Lukáš Přibyl

Czech Republic / 88 min.

Zapomenuté transporty do Estonska

Lukáš Přibyl

Czech Republic / 87 min.

Zapomenuté transporty do Polska

Lukáš Přibyl

Czech Republic / 88 min.

Zapomnění

Heddy Honigmann

Netherlands / 93 min.

Zpověď Kateryny K.

Miroslav Janek

Czech Republic / 57 min.

Zprávy v šest

Ross McElwee

USA / 103 min.

Zúčtování

Pamela Yates

USA / 100 min.

Ženy pro měny

Erika Hníková

Czech Republic / 75 min.

Život po pádu

Kasim Abid

Iraq, UK / 155 min.


Zpět nahoru