Doprovodné akce



Promítej i ty! – Kdo mě teď bude mít rád?

19/02/2018
19:00h.

Druhý domov
Nábřeží 949/11, Olomouc

Promítej i ty! – Slyšet očima (+ workshop Simulace hendikepu)

26/02/2018
17:00h.

Bistro Bistrá kráva
Wurmova 5, Olomouc

Fresh Air Gallery

01. 03. - 31/03/2018

Fresh Air Gallery
podchod mezi ulicemi Resslova a Radobyčická, Plzeň

„Ženy světa“

01. 03. - 31/03/2018

Kino Drahomíra
Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary

„Příběh banánů“

01. 03. - 31/03/2018

Vestibul Krajského úřadu, budova A
Závodní 353/88, 360 06, Karlovy Vary

„Poznej své boty“

01. 03. - 31/03/2018

Kavárna a coworkingové centrum B WOR
Areál Kanov Závodní 278, 360 18, Karlovy Vary

Sliby versus realita

01. 03. - 08/04/2018

Café Čítárna
Lidická 541, Třinec

Save – Elephants

01. 03. - 08/04/2018

Čajovna V Pohodě
Jablunkovská 705, Třinec

Promítej i ty! – Dál nic

05/03/2018
19:00h.

Vědecká knihovna
Bezručova 1180/3, 779 00, Olomouc

„Hiphop-erace"

07/03/2018
17:30h.

Kavárna a coworkingové centrum B WOR
Areál Kanov Závodní 278, 360 18, Karlovy Vary

Aktualizace systému: potisk triček a happening

08/03/2018
15:00h.

Masarykovo náměstí
Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

Curanderos + hostka Romana Lukášová (antropoložka)

08/03/2018
17:00h.

Cafe Portál
Zelný trh 1245, Uherské Hradiště

Benefiční koncert – Kalle, Pilot Season

09/03/2018
19:45h.

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

Promítej i ty! – Prachy v prachu

12/03/2018
17:00h.

Jazz Tibet Club
Sokolská 551/48, Olomouc

O školách, kde se učí živě

12/03/2018
17:00h.

Městská knihovna
Karla Čapka 1441/3, 405 02, Děčín

Promítej i ty! – Ohrožená semínka (+ workshop Seed Bombs) [EN friendly]

14/03/2018
17:30h.

Umělecké centrum UP - Konvikt
Univerzitní 3, Olomouc

Střídavá péče: improshow pro Jeden svět

14/03/2018
19:00h.

Divadelní učebna ZUŠ Tišnov
Riegrova 312, 666 01, Tišnov

Běh pro Jeden svět

14/03/2018
19:00h.

Prostranství před SPA hotel Thermal
I. P. Pavlova 2001/11, 360 01, Karlovy Vary

Fake News

15/03/2018
17:30h.

Kino Hoblina
Pekární 26, 779 00 Olomouc

V 2.18 (+ koncert PneumothoraX)

15/03/2018
19:00h.

Kino Hoblina
Pekární 26, 779 00 Olomouc

Mečiar + hostka Tereza Nvotová (režisérka filmu)

15/03/2018
20:15h.

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

Virtuální brýle

16. 03. - 23/03/2018

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Zkus kus za kus

16. 03. - 23/03/2018

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Promítání ve virtuální realitě

16/03/2018
14:00h.

Café jako zvon
Teplická 59/49, Podmokly, 405 02 Děčín

Happening Jeden svět 2018

16/03/2018
17:30h.

Městská knihovna
Jiráskova 1775/3, 390 02 Tábor

Vyhlášení soutěže

16/03/2018
18:00h.

Café Čítárna
Lidická 541, Třinec

Voda a lidé

16. 03. - 23/03/2018

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Workshop pro děti: „Já a moje pocity“

17/03/2018
16:15h.

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Beseda „Válečná Sýrie zblízka“

17/03/2018
13:00h.

Kino Drahomíra
Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary

Tóny na baru – hudbou pro Jeden svět

17/03/2018

Kino Drahomíra
Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary

Běžecký trénink

17/03/2018
10:00h.

Břeh Labe

24 hodin čtení

17/03/2018
18:00h.

Čajový klub Ve Vlnách
Hudečkova 1, Děčín

Poledne – premiéra inscenace Divadla Continuo v prostorách Švestkového dvora

17/03/2018
19:00h.

Divadlo Continuo
Malovice 35, 384 11, Malovice

Blešák "Jeden svět edition" + Salon de Mobile (pouliční tisk na oblečení)

18/03/2018
14:00 - 17:00h.

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

Filmová snídaně s vůní dálek

18/03/2018
10:00h.

Kino Drahomíra
Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary

Úvod do zenové meditace

18/03/2018
18:30h.

Klub Na Rampě
Jiráskova 11, Jablonec nad Nisou

Slavnostní afterparty – opening party s DJ Makropulos [EN friendly]

19/03/2018
21:00h.

Jazz Tibet Club
Sokolská 551/48, Olomouc

Jindřich Štreit: Kde domov můj? + Asistence: Rozpouštíme bariéry v životě lidí s postižením

19/03/2018
19:00h.

foyer kina Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

Workshop: Beze slov

19/03/2018
16:30h.

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Výstava fotografií UKRADENÉ DĚTSTVÍ

19. 03. - 23/03/2018
8:00 – 14:00 a 16:00h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Zapiš se někomu do života. Zapiš se do registru dárců kostní dřeně.

19/03/2018
16:00 – 18:30h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Vernisáž výstavy

20/03/2018
19:00h.

Cafe & Gallery MP7
Žižkovo náměstí 7, Tábor

Burza oblečení a doplňků aneb Aktualizace skříní

20/03/2018
16:00 – 19:30h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Letošní logo festivalu je cool. Měj ho na triku! Nebo kde chceš!

21/03/2018
16:00 – 20:00h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Ghost of You [EN friendly]

22/03/2018
21:00 – 23:59h.

Jazz Tibet Club
Sokolská 551/48, Olomouc

Debata – Současná média

22/03/2018
17:30h.

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Filmy ve virtuální realitě

22. 03. - 25/03/2018

Kolárovo divadlo
Jiráskova 151, Police nad Metují

Swap

22. 03. - 25/03/2018

Kolárovo divadlo
Jiráskova 151, Police nad Metují

Výstavy

22. 03. - 25/03/2018

Kolárovo divadlo
Jiráskova 151, Police nad Metují

Zelená na semaforu pro Jeden svět

22/03/2018
18:00h.

Kino Kosmos
Dukelská 689, Třinec

Virtuální realita / Vyzkoušejte VR brýle ve světě dokumentu!

22. 03. - 24/03/2018
16:00 – 21:00h.

Městské divadlo
Horní Brána 2, Český Krumlov

Jíme ODPAD & vyhazujeme JÍDLO

22/03/2018
17:00h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Živé knihy

23/03/2018
16:30h.

Divadlo na cucky
Dolní náměstí 42, 779 00, Olomouc

Koncert pro Krtka: Harafica + AG Flek

23/03/2018
19:00h.

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

Není němý + Mimo

23/03/2018
20:00h.

Cafe Portál
Zelný trh 1245, Uherské Hradiště

DJ Profesor Ikebara

23/03/2018
20:00h.

Moving Station
Koperníkova 574/56, Plzeň

Slam poetry / Tukan feat. Pan Fenek v Ántré!

23/03/2018
21:00h.

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

Jak se neunudit ve školních lavicích aneb Aktualizace vzdělávání

23/03/2018
17:15h.

Činoherní sál, Český rozhlas
U Tří lvů 1, České Budějovice

Závěrečná párty s KALLE aneb Aktualizace sociálních vztahů

23/03/2018
20:00h.

Kavárna Široko
Široká 19, 370 01, České Budějovice

Afterparty v MP7

23/03/2018

Cafe & Gallery MP7
Žižkovo náměstí 7, Tábor

Úvod do bitcoinu a kryptoměn aneb Aktualizace bankovního systému

23/03/2018
19:00h.

Český rozhlas České Budějovice
U Tří lvů 1, České Budějovice

Jack Cannon Band (HU)

23/03/2018
20:00h.

Klub Na Rampě
Jiráskova 11, Jablonec nad Nisou

Xavier Baumaxa

24/03/2018
20:30h.

Klub Mír
Náměstí Míru 765, Uherské Hradiště

Koncert Vladimíra Václavka

24/03/2018
21:30h.

Kolárovo divadlo
Jiráskova 151, Police nad Metují

Trvale udržitelný turismus v Českém Krumlově?

24/03/2018
11:00h.

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

Workshop: Filmová pitva s Jaroslavem Kratochvílem / rozbor snímku Nic jako dřív

24/03/2018
14:30h.

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

Afterparty v MP7

24/03/2018

Cafe & Gallery MP7
Žižkovo náměstí 7, Tábor

Sítotisková dílna

24/03/2018
09:00 – 18:00h.

Pellyho domy
Masarykovo náměstí 95, Police nad Metují

Neslyšící syn a workshop znakového jazyka

24/03/2018
13:00h.

Kolárovo divadlo
Jiráskova 151, Police nad Metují

Cesta sVědomím

24/03/2018
15:00h.

Kostel sv. Víta
Svatovítské náměstí, Pelhřimov

Na čem se smaží Indonésie

26. 03. - 30/04/2018

Klub Agora
Štěpánkova 92, Chrudim

Warm up

28/03/2018
19:00h.

Photogether
Tř. Tomáše Bati 3705, 760 01, Zlín

Koncert kapel pro Jeden svět

31/03/2018
19:00h.

Hrádek PZKO
Hrádek 350, 739 97, Hrádek

Výstava: lidé a voda

01. 04. - 13/04/2018

Masarykova veřejná knihovna
Dolní náměstí 1356, 755 01, Vsetín

Příběh banánu

02. 04. - 13/04/2018

Masarykova veřejná knihovna
Dolní náměstí 1356, 755 01, Vsetín

Živá knihovna „Aktualizuj si systém po svém“

03/04/2018
14:00 – 18:00h.

Café Čítárna
Lidická 541, Třinec

Listování Fake news

03/04/2018
18:00h.

Městská knihovna
Lidická 541, 739 61 Třinec

Předprojekce JS Vsetín: Náš nový prezident

03/04/2018
19:00h.

Tři opice
Mostecká 362, 755 01 Vsetín

Milan Jaroš – Zima, nuda a hlad v Bělehradu

03. 04. - 12/04/2018

Klub 29
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, 530 02, Pardubice

Videosekce Czech Press Photo 2017

03. 04. - 06/04/2018

Klub 29
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, 530 02, Pardubice

Jeden svět v Louži

03. 04. - 08/04/2018

Nová Louže
Polská 1308, Ústí nad Orlicí

Upokojenkyně

04/04/2018
19:30h.

Divadlo Lampion

Jeden svět pro nedočkavé

04/04/2018
17:30h.

Kavárna V břiše velryby
Na kozině 9, 293 01, Mladá Boleslav

Fotografická výstava Irák

04/04/2018

Kino Vesmír
třída Legií 988, Pelhřimov

Zahájení festivalu spojené s projekcí filmu Nerodič

05/04/2018
19:00h.

Pavilon DDM – Divadelní sál
Purkyňova 224, 293 01, Mladá Boleslav

Hatefree

05. 04. - 07/04/2018

Prostor
Lerchova 926, 342 01, Sušice

Předprojekce JS Vsetín: Co se nenosí

05/04/2018
15:30h.

Masarykova veřejná knihovna
Dolní náměstí 1356, 755 01, Vsetín

Afterparty

06/04/2018
20:00h.

Sklep 33
tř. Tomáše Bati 190, 76001 Zlín

Zaběhni si do kina!

06/04/2018
16:00 – 17:00h.

Městská knihovna
Lidická 541, 739 61 Třinec

Petr Wajsar

06/04/2018
19:30 – 22:00h.

Cafe Bar Terasa
Villaniho 2130, Benešov

Na 5 minut vozíčkářem

07/04/2018
17:00 – 18:00h.

Městská knihovna
Třída Václava Klementa 1229, 293 01, Mladá Boleslav

(Ne)tradiční country: stetsony, Masaryk, Babiš...

07/04/2018
22:30h.

Maximhall
Nádražní 565, 342 01, Sušice

Jednosvětový workshop s Amnesty International

07/04/2018
15:00 - 18:00h.

Centrum PANT
Čs. Legií 22, 702 00, Ostrava

Ochutnáváme svět

07/04/2018
13:00h.

Provoz Hlubina
Moravská Ostrava 3369, 702 00, Ostrava

Běh za Jeden svět

07/04/2018
13:30h.

Rozhledna na Červeňáku
Červený vrch 60, Dobroměřice

10 let Oustí v Jednom světě

07. 04. - 14/04/2018

Mírové náměstí

15 let v Afghánistánu

07. 04. - 14/04/2018

Malá scéna
Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí

Bohouš a Dáša mění svět

07. 04. - 14/04/2018

Nová Louže
Polská 1308, Ústí nad Orlicí

Festivalový stánek – Fair Trade produkty a výrobky organizace CED

07. 04. - 14/04/2018

Malá scéna
Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí

Linorytová dílna s Julií Floriánovou

08/04/2018
09:30 – 12:00h.

Vila DDM – výtvarná dílna
Husova 201, 293 01, Mladá Boleslav

Afterparty

08/04/2018
20:00 – 22:00h.

Kavárna V břiše velryby
Na kozině 9, 293 01, Mladá Boleslav

Sousedská snídaně

08/04/2018
08:00 – 10:00h.

Café Čítárna
Lidická 541, Třinec

Aktualizační vycházka do Lužerad

08/04/2018
15:00h.

Restaurace Stromovka
Benátky 275, 44 01, Louny

Debata s Markétou Kutilovou

08/04/2018
16:00h.

Centrum PANT
Čs. Legií 22, 702 00, Ostrava

Virtuální realita

10. 04. - 13/04/2018

K-klub
Masarykova veřejná knihovna Dolní náměstí 1356, Vsetín

Divadlo Dagmar: Anna

10/04/2018
19:30h.

Malá scéna
Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí

Vernisáž výstavy „Na čem se smaží Indonésie“

10/04/2018
17:00h.

Klub Agora
Štěpánkova 92, Chrudim

Relaxovaná projekce - Hranice práce

11/04/2018
14:00h.

Klub Atlantik
ul. Československých legií 7, 702 00, Ostrava

Názorová křižovatka na téma Desinformace

12/04/2018
19:00h.

Knihkupectví Křižovatka
Na Olešce 240, 513 01, Semily

Hudební večer v kavárně

13/04/2018
20:30h.

Čajovna u Robinsona
J. Hory 22, 513 01, Semily

Afterparty JS Vsetín

13/04/2018
22:00h.

Tři opice
Mostecká 362, 755 01 Vsetín

Relaxovaná projekce - Lenno a jeho rybka, Hadí dívka, Rozárka a Kuchařky bez domova.

13/04/2018
14:00 h.

Klub Atlantik
ul. Československých legií 7, 702 00, Ostrava

Virtuální realita

13. 04. - 14/04/2018

Městské divadlo Na Poště
Tyršova 163, 256 01 Benešov

Jsme fér?

13. 04. - 14/04/2018

Městské divadlo Na Poště
Tyršova 163, 256 01 Benešov

Ochutnávka veganských jídel – zahajovací raut

13/04/2018

Klub Oko
Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

Lidé na okraji

13. 04. - 15/04/2018

Klub Oko
Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

Koncert Marka Mikuláška

14/04/2018
21:00h.

Rozhledna na Červeňáku
Červený vrch 60, Dobroměřice

Sítotiskový workshop

14/04/2018
17:30h.

Rozhledna na Červeňáku
Červený vrch 60, Dobroměřice

Graffiti performance – Chemis

14/04/2018
10:00 - 12:00h.

Masarykovo náměstí
Masarykovo náměstí, 256 01, Benešov

Workshop znakového jazyka

14/04/2018
15:00h.

Městská knihovna
Mírové náměstí 1, Louny

Afterparty – koncert Kii Lutnerové

15/04/2018
22:00h.

Klub Oko
Smetanovo náměstí 30, Havlíčkův Brod

Divadlo Sklep - Besídka

19/04/2018
19:30h.

Roškotovo divadlo
Husova 1062, Ústí nad Orlicí