Anni

Anni

Anni
Rikun Zhu
China | 2017 | 78 min.


Kategorie: Máte právo vědět

Jazyk: Mandarínsky (Čínsky)

Titulky: Anglické, České

V Číně má každé dítě právo na vzdělání. Desetiletá Anni ale do školy nesmí. Proč? Její otec je disident.

Anni se s otcem přestěhovala blíž její starší sestře. V nové škole se ale vůbec nestačila rozkoukat – po třech dnech ji odsud odvedli tajní policisté. Její otec byl tou dobou u výslechu, jako už tolikrát předtím. Škola s takovou rodinou raději nechce mít nic společného, a dívku proto odmítá dál vzdělávat. Čínský nezávislý režisér Zhu Rikun s kamerou v ruce sleduje hnutí aktivistů, kteří se prostřednictvím sociální sítě Weibo spojili na Anninu podporu. Budou pokojné protesty před školou a sepsání petice stačit na to, aby se dívka mohla vrátit?

Rikun Zhu

Filmografie
2017 - Anni
2016 - Welcome
2014 - The Dossier
2012 - The Questioning

Sales

Rikun Zhu
Fanhall Films
e-mail: zhurikun@gmail.com

Projekce

09/03/ 18:00 Ponrepo Světová premiéra Debata Vstupenky
12/03/ 20:45 Světozor - malý sál Debata Vstupenky
14/03/ 15:00 Evald Debata Vstupenky

Další filmy z tematické kategorie Máte právo vědět

Anni

Anni

V Číně má každé dítě právo na vzdělání. Desetiletá Anni ale do školy nesmí. Proč? Její otec je disident.

Ctihodný W.

Ctihodný W.

K diskriminaci a utlačování muslimské etnické menšiny Rohingů dochází v převážně buddhistické Barmě dlouhodobě. Myšlenkovým vůdcem radikálů je barmský radikální nacionalistický mnich Wirathu.

Kokainové vězení

Kokainové vězení

Unikátní vhled do života v přeplněné bolivijské věznici, kde se i za přespání v cele platí v amerických dolarech. Film ukazuje fungování soudního systému v zemi, která patří k největším světovým producentům kokainu.

Město duchů

Město duchů

Syrový obraz zvěrstev páchaných v Sýrii pohledem Hamúda a Hasana – dvou občanských novinářů, kteří navzdory brutálním represím přinášejí okolnímu světu informace o situaci v těžce zkoušeném městě.

Návrat prezidenta - Po převratu na Madagaskaru

Návrat prezidenta - Po převratu na Madagaskaru

Když si nová vláda nepřeje návrat svrženého prezidenta do vlasti, nepomůže mu ani to, že sedí v letadle, které už téměř dosedá na mateřskou půdu. Bývalý prezident Madagaskaru Marc Ravalomanana přesto svůj boj nevzdává.

Než najdu pevnou půdu pod nohama

Než najdu pevnou půdu pod nohama

Izraelská studentka Daphni Leef měla klidný život v centru Tel Avivu. Vše se změnilo, když se musela vystěhovat ze svého bytu a když zjistila, že je téměř nemožné najít si bydlení za dostupnou cenu…

Odpůrci

Odpůrci

Také japonskou společnost dnes ohrožují ultranacionalisté. Úkol potírat xenofobii proto na sebe vzali aktivisté, kteří často nejednají v rukavičkách.

Silas

Silas

Silas Siakor je prototypem moderního aktivisty. Pomocí digitálních technologií bojuje proti nadnárodním korporacím, které v Libérii spíše než životy chudých zemědělců zajímá masivní těžba.

Soudkyně

Soudkyně

Existuje mnoho příběhů o tom, jaké je to být ženou v islámské společnosti. Ale jen jeden příběh vypráví, jaké to je, když se palestinská žena stane první soudkyní islámského práva šaría.

V zajetí

V zajetí

Snímek prostřednictvím unikátního přístupu k protagonistce Mariš odhaluje konkrétní případ otroctví, šokujícího fenoménu v současné Evropě.

Wataní - Můj domov

Wataní - Můj domov

I místo, kam dopadají bomby, je stále domovem, který se opouští jen těžko. Film je šokujícím svědectvím o životě rodiny velitele Svobodné syrské armády ve zdevastovaném Aleppu.

Ženy venezuelského chaosu

Ženy venezuelského chaosu

Příběhy pěti žen z Venezuely se velmi liší, přesto mají jedno společné. Jsou důkazem toho, že jejich země se zmítá ve vážné sociální, ekonomické i politické krizi a stojí na pokraji úplného kolapsu.