Petra Kopečková

Hlavní koordinátorka

Milí diváci,  festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se letos v březnu u nás v Třebíči ohlásí svým 11. ročníkem. Těšit se můžete na dva skvělé české dokumenty OPOUŠTĚT POČÁTKY a KAŽDÁ MINUTA ŽIVOTA i na řadu těch zahraničních.  Z nich pro vás...

Číst více

Petra Kopečková

Hlavní koordinátorka

Milí diváci, 

festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se letos v březnu u nás v Třebíči ohlásí svým 11. ročníkem. Těšit se můžete na dva skvělé české dokumenty OPOUŠTĚT POČÁTKY a KAŽDÁ MINUTA ŽIVOTA i na řadu těch zahraničních. 

Z nich pro vás osobně vybírám POKLADY KRYMU - na pozadí sporu o to, komu patří archeologické vykopávky nalezené na Ruskem okupovaném Krymu, se odehrává mnohovrstevnatý příběh daleko hlubšího konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Po filmu nebude následovat debata ve své obvyklé podobě. Letos jsme se rozhodli ukázat vám, jak se dělá FILMOVÁ PITVA. 

S režisérem Jaroslavem Kratochvílem z Katedry filmové tvorby FAMU budete mít možnost postupně odkrývat jednotlivé dějové vrstvy, ponořit se co nejhlouběji do příběhu, interpretovat zdánlivě jednoduchý konflikt zcela nově, stavět se k argumentům protistran z různých úhlů a rozkrýt tento téměř detektivní snímek až na dřeň. Snad se teď těšíte stejně jako já na sobotu 26. března. 

Pokud byste se už nemohli dočkat, první filmová ochutnávka je pro vás připravena na tradičním happeningu krátkých dokumentů ve čtvrtek 17. března letos v pubu Jak jinak.

Festival je tady a jeho letošní téma CESTY SVOBODY je teď aktuálnější než kdy dřív.

Těším se na vás.

Petra Kopečková, koordinátorka festivalu v Třebíči

zavřít