Pečovat a chránit

Uplynulé dva roky byly pro společnost náročné. Mnozí z nás se naučili více pracovat s vlastní psychikou, případně si osvojovat nové návyky. Chceme o sebe více pečovat a chránit své blízké.

Tato kategorie odvrací zrak od pandemie jako takové a snaží se nabídnout nový pohled na téma naší psychiky a péče o ní. Do velké míry se jedná o dokumenty, ve kterých sledujeme protagonisty v nejtěžších, případně nejdůležitějších chvílích jejich života.

Ve filmu Bezpodmínečně sledujeme terapeutické sezení skupiny rodičů, jejichž děti se potýkají se závažným duševním onemocněním. Tento velmi intimní dokument věrně popisuje svízelnost situace a určitou nemožnost dětem pomoct, pokud si rodiče sami neuvědomí vlastní problém.

Naopak mladý protagonista filmu Jason si svůj problém uvědomuje velmi dobře a chce žít beze strachu a úzkostí. S tím mu pomáhají terapeutické metody, které intenzivně zaměstnávají mozek a umožňují tak člověku otevřít své emoce z minulosti, pojmenovat je a zpracovat. Ve filmu Je to můj bratr naopak sledujeme rodinu, která pečuje o svého syna, jenž se narodil s kombinovaným postižením. Tento haptický dokument otevírá důležitou otázku: Kdo se o chlapce postará, až jeho rodiče nebudou mít dostatek sil? Lidem pomáhá i protagonistka filmu Nový život, elegantní dáma, která odborně i lidsky pomáhá matkám v šestinedělí. Naši protagonisté každý po svém pečují a chrání, a co vy?

Chlapec tmavé pleti sedí u stoluv potemělé místnosti se zataženými žaluziemi. V ruce drží plyšového zajíce a na stole je rubikova kostka. Chlapec se lehce usmívá.

Filmy z kategorie Pečovat a chránit

Další tematické kategorie