Jeden svět interaktivně

Po loňské přehlídce projektů virtuální reality v Kasárnách Karlín se kategorie Jeden svět interaktivně přesouvá do Městské knihovny na Mariánském náměstí. Kromě tří filmů, které diváky přemístí do 360° prostoru v destinacích po celém světě, nabídne i ponor do člověka samotného v 3D průletu zákoutími lidské mysli nebo interaktivní perlu plnou devadesátkových her a hlasu Tildy Swinton.  

Volba bylo právo, které bylo v Texasu odejmuto mladé ženě jménem Kristen. O jejím nuceném potratu si s ní můžete promluvit v intimní atmosféře jemné animace. O ozdravném nebo ničivém účinku virtuálního života a her na Goliathovo duševní zdraví se přesvědčte na vlastní kůži ve filmu Goliath: Hra s realitou. Do hlubin lidského těla, které je spojeno s přírodou pevnými nitkami, se zase vydejte v závratné jízdě dechberoucí počítačové animace v projektu Břehy mysli

Jak plynul čas v indonéské Jakartě posledních 40 let, kdy se zaplňovala odpadky, mrakodrapy a stále radikálnější náboženskou ideologií, se dozvíte v Proměnách. Noemova loďka vozí každý den do místní školy děti ve slumu nigerijského Lagosu, pro něž jsou školy na souši nedostupné. Do Asie, konkrétně nejzápadnější provincie Číny Sin-ťiang, se vrátíme v animovaném projektu Převýchova, ve vyprávění tří kazašských vězňů a zároveň přeživších „převýchovných“ táborů. 

Projekty virtuální reality jsou v anglickém znění nebo bez dialogů (specifikováno u každého projektu).

Černobílá malba vnitřku vězeňské cely, obraz se na okrajích rozpíjí do černa.

Filmy z kategorie Jeden svět interaktivně

Další tematické kategorie