Jeden svět dětem

Jeden svět myslí i na své nejmenší diváky a divačky. V kategorii Jeden svět dětem jim představí dokumentární filmy pro děti, díky kterým se seznámí se svými vrstevníky z celého světa. 

Hrdinkou filmu Bertha a Wolfram je dvanáctiletá dívka, kterou na každém kroku doprovází Wolfram. Wolfram ale není její přítel ani pes. Je to vzácný syndrom, který způsobuje, že Bertha velmi špatně vidí. Berta to ale nebere jako překážku, naopak ji to motivuje pomáhat ostatním se stejným onemocněním. Náctiletá Roos zase mívala bratra Julese, ale všechno je teď jinak. Jules totiž není chlapec, cítí se být dívkou. A tak Roos ve snímku Jules a já neprožívá společné dospívání se starším bratrem, nýbrž se sestrou. 

Ztroskotat o samotě na pustém ostrově není žádná legrace. V krátkém animovaném filmu Ostrov odpadů tento osud potká malou dívku. Když se probere na písčité pláži, nestačí se divit. Na první pohled tropický ráj se ihned změní v neuvěřitelnou skládku. Podaří se hlavní hrdince vyčistit ostrov od odpadků a vysvobodit tak místní zvířata? V neposlední řadě uvádíme film #lockdocks, který se jistě dotkne každého z nás. Španělsko, Nizozemsko, Itálie – v „době covidové“ je jedno, kde člověk bydlí. Když je lockdown, nesmí ani ven, ani do školy. Dokument sestavený z různých zážitků a vyprávění ukazuje, jak toto těžké období prožívaly děti z různých států. 

Všechny filmy jsou součástí dopoledních projekcí pro školy, zhlédnout je však můžete také na Projekcích pro rodiče s dětmi o festivalovém víkendu.

*Filmy jsou dabované v českém znění bez titulků. Moderace mezi filmy a následný workshop jsou taktéž vedeny pouze v českém jazyce.

Šest dospívajících dětí sedí u stolu a hrají hru.

Filmy z kategorie Jeden svět dětem

Další tematické kategorie