Školní projekce |

V březnu a dubnu 2022 po roční vynucené pauze opět proběhne v Ostravě další ročník festivalu Jeden svět - mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, které v Ostravě pořádá Člověk v tísni ve spolupráci s kulturním spolkem Jeden svět Ostrava.

Jako každý rok Vám nabízíme školní projekce v dopoledních hodinách. Stejně jako v předchozím roce budeme zajišťovat besedy pro všechny projekce. Žáci a studenti tak budou mít možnost po každém filmu, který shlédnout diskutovat o tom, co právě viděli.

Stejně jako v loňské roce, tak i v letošním jsme se rozhodli Vám vyjít vstříc a nabídnout školám projekce po dobu dvou týdnů, tedy v termínu 21. března – 1. dubna 2022.

Pro žáky nižších ročníků základních škol budou připraveny kolekce kratších filmů. Pro vyšší ročníky základních škol a středoškolské studenty se bude promítat několik cca hodinových dokumentů. Filmy pro mladší žáky budou opatřeny dabingem, filmy pro starší žáky a studenty českými titulky.

Konkrétní nabídka filmů je v současné chvíli k dispozici na internetu:
https://www.jsns.cz/festival/filmy

TERMÍNY PROJEKCÍ:
Termín projekcí je 21. března – 1. dubna vždy v 8:00, 10:00, 12:00 a 14:00 hodin. V případě nutnosti se dá hodina posunout podle Vašich potřeb.

Vstupné na jednotlivé projekce činí 50,- Kč, doprovod má vstup zdarma.

KDE BUDEME PROMÍTAT:
Promítat budeme v Minikinokavárně (kapacita 76 lidí) a Klubu Atlantiku (kapacita 70 lidí).

DO KDY SE NAHLÁSIT:
Uzávěrka školních projekcí bude do 16. března 2022. Projekce si, prosím, rezervujte včas.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte prosím koordinátora školních projekcí:
Hana Mužná
email: hana@jedensvetostrava.cz
mobil: 737 034 865

Koordinátor/ka

Hana Mužná

Tel. +420 737 034 865
E-mail. hana@jedensvetostrava.cz