Barbora Kurdzielová & Kateřina Maršíková

Hlavní koordinátorky festivalu

Milí diváci, v posledních dvou letech jsme neměli to štěstí potkat se společně v kinech. Více než dvacetiletou tradici přerušila pandemie. Ironií osudu nesl ročník 2020 podtitul “Až naprší a uschne”. Bohužel se tehdy dostavila první protiepidemická opatření a festival skončil...

Číst více

Barbora Kurdzielová & Kateřina Maršíková

Hlavní koordinátorky festivalu

Milí diváci,

v posledních dvou letech jsme neměli to štěstí potkat se společně v kinech. Více než dvacetiletou tradici přerušila pandemie. Ironií osudu nesl ročník 2020 podtitul “Až naprší a uschne”. Bohužel se tehdy dostavila první protiepidemická opatření a festival skončil ještě dřív, než stihlo napršet, nedejbože uschnout.
V loňském roce se nám podařilo zorganizovat alternativní letní program a tak jsme se mohli potkat alespoň v letním kině a na koncertech. V roce 2022 už ale Jeden svět konečně vracíme tam, kam patří - do olomouckých kin!

Bohužel také letos jsme se tématem festivalu bezděky trefili do aktuálního světového dění. Podtitul “Cesty svobody” získal po napadení Ukrajiny zcela nový rozměr. K porušování lidských práv a každodennímu boji za svobodu však dochází i na dalších místech naší planety a právě na tato místa se prostřednictvím festivalových filmů vydáme. Letos vás zveme na celkem pětadvacet světových dokumentárních snímků o lidských právech, které promítneme v pěti olomouckých kinech. Kromě filmových projekcí se ve festivalovém týdnu můžete těšit také na koncerty, tematické workshopy, projekce pro olomoucké školy nebo vernisáž. Pochopitelně se budeme věnovat i válečnému konfliktu na Ukrajině, a to v debatě se čtyřmi významnými hosty.

Do příštích let si přejeme, aby naši věštci z kreativního týmu přišli s hlavním tématem o něco optimističtějším!

Přátelé a podporovatelé, těšíme se na vás v olomouckých kinech.

Více informací najdete na:

http://www.jedensvetolomouc.cz

Děkujeme, že jste s námi!

 

zavřít