NASAJTE ATMOSFÉRU ODCHÁZEJÍCÍHO LÉTA S NOVĚ PŘIDANÝM FILMEM V PROMÍTEJ I TY! : KOMU PATŘÍ MOJE VESNICE?

Na fotce je muž a žena na pláži v plavkách. Muž má velké břicho a v ruce drží pivo.
Komu patří moje vesnice? Režie: Christoph Eder

Prázdniny už sice skončily a jediné léto, které nás čeká, je to babí, ale díky dokumentu Komu patří moje vesnice? můžete nasát náladu dovolené a podívat se na prosluněnou Rujánu. Mezi filmy, které můžete v rámci projektu Promítej i ty! promítat zařazujeme snímek o oblíbeném dovolenkovém cíli v bývalém východním Německu, který byl uveden na festivalu Jeden svět 2022. Dokument z ostrova Rujána sleduje situaci ve vesnici Göhren, která od sjednocení země přitahuje pozornost investorů. Stane se z oblasti komerční letovisko s omezeným prostorem pro komunitu místních? Uspořádejte projekci filmu a odpověď se záhy dozvíte!  

Režisér a göhrenský rodák Christoph Eder sleduje situaci v rodné vesnici, kde místní zastupitelstvo umožnilo stavbu jedinému developerovi. Když však místní starousedlíci sledují mizení jedinečné krajiny, jejich nespokojenost roste. Vykácený les, kde si hrávaly všechny děti z Göhrenu, střídá luxusní hotel s lanovkou. Nejkrásnější pláži vesnice zase hrozí zastavění komerčním lázeňským resortem. Za všemi projekty stojí investor Wilfried Horst, kterému vedení obce již řadu let vychází vstříc. Pohár trpělivosti místních ale přetéká a komunální volby se blíží. Promítněte příběh o síle lokálního aktivismu a inspirujte své okolí. Ostatně komunální volby se blíží i u nás. 

Promítat můžete pro veřejnost filmy z nabídky zdarma. Stačí se registrovat do projektu Promítej i ty!, zadat projekci do kalendáře a zpestřit večer můžete místnímu osazení hospody, komunitního centra, letního kina, nebo jakéhokoli jiného místa, které vás napadne. Nabídku všech filmů najdete zde.

Další novinky