JEDEN SVĚT 2022 PO CELÉM ČESKU SKONČIL. PLATFORMA JEDEN SVĚT ONLINE BĚŽÍ CELOROČNĚ

Jeden svět online přináší nejlepší snímky z uplynulých let.

Jeden svět v České republice skončil. A to jak analogově v kinech, tak i online. Nyní se na festival mohou těšit už jen diváci a divačky v Bruselu a to od 20. do 28. dubna. Těší nás, že do kin přišlo přes padesát tisíc diváků a divaček a na online snímky se podívalo na dva tisíce uživatelů a uživatelek. Pokud někdo nestihl snímky jak v kině, tak některý z vybraných snímků online, může po celý rok využít VOD platformu Jeden svět online. Celoročně fungující online platforma je distribuční kanál s desítkami festivalových dokumentárních filmů, na který můžete zavítat kdykoliv a odkudkoliv z České republiky.

„Na Jeden svět online postupně v průběhu roku přidáváme ty nejlepší snímky z uplynulých let, už nyní tam diváci a divačky mohou najít tři divácké pecky z letošního ročníku. Jde o vítězný snímek u Studentské poroty Mé dětství, má země – 20 let v Afghánistánu režiséra Phila Grabskyho, dokument ocenění Zvláštní cenou v kategorii Máte právo vědět Krymský poklad režisérky Oeke Hoogendijk a nový film režiséra Martina Trabalíka Incendios,“ říká dramaturgyně festivalové distribuce a koordinátorka projektu Promítej i ty! Kristýna Genttnerová.

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, některé mají navíc i anglické a jsou přehledně označené jako English friendly. Filmy letošního ročníku budou mít všechny české a anglické titulky. Protože se i v online prostoru snažíme o přístupnost pro všechny, vybrané dokumenty jsou opatřeny popisnými nebo barevnými titulky a také audiopopisem – více ZDE.  

Vybrané snímky najdete na www.jedensvetonline.cz

Další novinky