Mluvící kino: Jeden svět nabídne debaty s odborníky

Na fotografii sedí muž a žena na podiu v plném kinosále, povídají si spolu po projekci filmu.

 

Na Jeden svět se letos už popáté vrátí program rozšířených debat nazvaný Mluvící kino. Ten přiveze do Prahy osobnosti a odborníky z různých oblastí, jejichž vystoupení doprovodí projekce vybraných filmů. Všechna Mluvící kina proběhnou v prostorách Městské knihovny na Mariánském náměstí. 

O práci investigativních novinářů v největším německém deníku Süddeutsche Zeitung, kteří vůbec poprvé nechali kameru nahlédnout do zákulisí své práce, promluví jeden z protagonistů filmu Zákulisí novinařiny Frederik Obermaier, investigativní novinář a autor bestsellerové knihy žijící v německém Mnichově. V Süddeutsche Zeitung zastává pozici zástupce vedoucího v investigativním oddělení a za svou práci získal Pulitzerovu cenu. Soustředí se především na daňové podvody, korupci, extremismus a tajné služby po celém světě.  

O tzv. gig ekonomice, která začíná proměňovat trh práce, přístupu k zaměstnancům, a o problémech a kauzách s tímto fenoménem spojených promluví americká antropoložka a odbornice na média zabývající se novými technologiemi Mary L. Gray. Gray je vědecká pracovnice v Microsoft Research a spolupracovnice fakulty Berkman Klein Center pro internet a společnost na Harvardské univerzitě. Její výzkum se týká fenoménu toho, jak běžné používání technologií lidmi mění pracovní trh, společenskou identitu a lidská práva. 

Další hvězdné účastníky a účastnice odhalíme ve středu 2. března společně s celým programem.

Další novinky