Snímek dánského režiséra Madse Brüggera Krtek uvedeme ve čtvrtek 17. února v premiérovém streamu zdarma na platformě Jeden svět online

Na snímku je plešatý muž, který stojí před vlajkou KLDR a mračí se. Jde o hlavního protagonistu filmu.
Mads Brügger – Krtek

Nemůžete se dočkat nového ročníku festivalu? Máme pro vás jedinečnou příležitost podívat se na dokument, u kterého vám zůstane rozum stát. Snímek dánského režiséra Madse Brüggera Krtek uvedeme ve čtvrtek 17. února v premiérovém streamu zdarma na platformě Jeden svět online. Součástí streamu bude i debata s PhDr. Tomášem Horákem, Ph.D. z Ústavu asijských studií FF UK. Film, který překračuje hranice nesvobody v Severní Koreji bude poté zařazen do videotéky Jednoho světa online.  

Dramatický a těžko uvěřitelný příběh začíná v momentě, kdy se bývalý kuchař na podpoře Ulrich Larsen rozhodne vstoupit do mezinárodního svazu přátel KLDR. Když si získá přízeň mocného šéfa Alejandra Cao de Benóse, který má styky s vysokými představiteli Pchjongjangu, osloví Ulrich režiséra Brüggera, jestli by nechtěl slibně se rozvíjející situaci zdokumentovat. A události naberou rychlý spád. Do hry vstoupí svérázný investor James, severokorejské politické a armádní špičky a začne se roztáčet obchod se zbraněmi za miliony dolarů. Kam až je možné v této nebezpečné partii zajít? Utajené natáčení zabralo deset let a jeho výsledek jeden z expertů OSN označil za největší ztrapnění Kim Čong-una, jaké kdy svět zažil.

Další novinky