Lukáš Průcha

Hlavní koordinátor

Vážení diváci Jednoho svět 2022, po dvou podivných ročnících se festival opět vrací v plné síle. Vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií covid 19 jsme v roce 2020 nepromítali vůbec a v o rok později jen několik filmů ve formátů letního kina. V roce 2022 se vracíme...

Číst více

Lukáš Průcha

Hlavní koordinátor

Vážení diváci Jednoho svět 2022,

po dvou podivných ročnících se festival opět vrací v plné síle. Vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií covid 19 jsme v roce 2020 nepromítali vůbec a v o rok později jen několik filmů ve formátů letního kina. V roce 2022 se vracíme s tématem Cesty svobody. Ty jsou vizuálně representované čistě bílými otisky nohou. Doufáme, že se naše cesty protnou v týdnu 28. 3. – 1. 4. v Lidových sadech v Liberci. V celém libereckém kraji se letos bude promítat pouze v Liberci.

Na úvod festivalu se podíváme do sousedního Polska ve filmu SOUDCI POD TLAKEM. Film si klade otázky ohledně nezávislosti justice. Rád bych vás pozval i na film SEVERNÍ PROUD, který vypráví příběh odpadu a zjišťuje, zda lahev od piva mohla doplout z Drážďan až na severní polární kruh. ZATRACENÁ PRÁCE nás pak zavede do současného Ruska a do televize Dožď, která je jedním posledních nezávislých médií v Rusku.   Nabídneme i dva české filmy a to VYSLOUŽILCI a RENÉ:VĚZEŇ SVOBODY.

Jeden svět není jen o sledování filmů a tak pro vás připravujeme i po filmové debaty se zajímavými hosty, nebo přímo tvůrci.   

Za tým organizátorů se na setkání s vámi těší,

Lukáš Průcha, Hlavní koordinátor 

zavřít