Nový život

Sheroes

Česká premiéra

Sedmdesátiletá Chantal Birman zasvětila svůj život boji za ženská práva. Dokument zachycuje její poslední dny v roli asistentky, která pomáhá ženám čerstvě po porodu.

Chantal je vždycky na příjmu. Ve svém autě objíždí klientky, které často nachází v slzách a na hranici vyčerpání. Mezi bolestivými momenty je ale i záplava radosti a nekonečné lásky. Dokument sleduje období přechodu z porodnice do domácí péče a následné sžívání se s novým členem domácnosti očima zkušené a empatické ženy, která umí odborně poradit, utěšit i podpořit. Mezi jednotlivými návštěvami předává Chantal životní zkušenosti své nové nástupkyni. Unikátní observační dokument ukazuje výsek z velmi křehkého období v životě ženy, jež je na filmovém plátně k vidění jen zřídka.

Impact

Porodní asistentky jako aktivistky i nenápadné hrdinky představuje snímek Nový život skrze silnou protagonistku Chantal Birman. V České republice se tématem bezpečného porodu a předporodní přípravy zabývá organizace Aperio. Mimo jiné nabízí poradnu pro nadcházející rodiče, nejrůznější kurzy pro odborníky i laiky a připravila podrobného průvodce porodnicemi po Česku. Podpořit je a projít si jejich nabídku můžete zde. https://aperio.cz/podporte-nas/

Vaše hodnocení

O filmu

Francie
2021 / 78 min.

Režie
Aude Pépin

Jazyk
francouzsky

Titulky
České, Anglické

Režie

Aude Pépin

Aude Pépin

2021 - Sheroes

Projekce

27. 3.
15:30 h
Praha: Kino Lucerna VS
Popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé
Debata
Miloslava Kramná, koordinátorka Průvodce porodnicemi - Aperio
31. 3.
18:00 h
Praha: Bio Oko
ČZJ tlumočení Popisné titulky pro neslyšící a nedoslýchavé
Debata
Daniela Vorlová, projektová manažerka - Aperio

Další filmy z tematické kategorie Pečovat a chránit