Bezpodmínečně

Lovebound

Česká premiéra

Dánský dokument zobrazuje nejtěžší chvíle rodičovství na půdorysu terapeutické skupiny, kde se setkávají ti, jejichž děti trpí vážnými duševními onemocněními.

Síla romantické lásky je vyobrazována ve všech sférách umění. Jak ale zachytit ryzí, bezpodmínečnou lásku, kterou chová rodič ke svému dítěti? Emocemi nabitý snímek sleduje skupinu rodičů, kteří popisují své zkušenosti s již dospělými potomky, jejich opakované pokusy o sebevraždu, okrádání vlastní rodiny či sebepoškozování. Popisy dramatických zvratů psychického stavu jednotlivých dětí střídají staré rodinné záběry a dětské fotografie z dob idylické spokojenosti. Rodiče líčí svůj strach, nekonečné debaty s lékaři a pocity bezvýchodnosti, ale i postupně přicházející úlevu a posílení, které jim přináší sdílení a porozumění v terapeutické skupině.

Impact

Dánsko je považováno za jednu z nejšťastnějších zemí světa, přesto se Danům nevyhýbají duševní onemocnění – každý desátý člověk tam má diagnostikovanou nějakou formu duševní nemoci. Film Bezpodmínečně sleduje speciální skupinové terapie pro rodiče, u jejichž dítěte se duševní onemocnění projevilo. Pokud byste si ovšem mysleli, že takové možnosti nabízí jen Skandinávie, jste na omylu. V Česku těmto rodinám pomáhá například Centrum provázení. Pomáhá jim vyrovnat se s těžkou skutečností a podporuje je v dalších krocích tak, aby se dítěti dostalo té nejlepší možné péče. https://centrumprovazeni.cz/ 

Vaše hodnocení

O filmu

Dánsko
2021 / 52 min.

Režie
Vibe Mogensen

Jazyk
dánsky

Titulky
České, Anglické

Režie

Vibe Mogensen

Vibe Mogensen

2021 - Lovebound

Projekce

28. 3.
18:00 h
Praha: Ponrepo
Debata
Vibe Mogensen, režisérka
30. 3.
17:30 h
Praha: Evald
Debata
Vibe Mogensen, režisérka

Další filmy z tematické kategorie Pečovat a chránit