Zákulisí novinařiny

Behind the Headlines

Česká premiéra

Investigativní reportéři německého deníku Süddeutsche Zeitung patří mezi světovou špičku. Jak vznikají jejich texty, které nedají mocným spát?

Z utajeného setkání s Edwardem Snowdenem v Moskvě se filmaři spolu s novináři přesouvají do Paříže, Mnichova, Tel Avivu, na Maltu… Během pátrání po vrazích maltské novinářky, s níž němečtí reportéři pracovali na kauze Panama Papers, se mimoděk dostávají k alarmujícím informacím o rakouském vicekancléři, které mohou mít obrovské následky pro celou rakouskou vládu. Slupku po slupce se tak odkrývá další přelomový případ. Dokument nabízí nejen pohled na těžkosti, kterým novináři při práci čelí, ale také na dilemata, s nimiž se potýkají, a otázky, které si sami kladou. Nezávislá žurnalistka má totiž nejen nezastupitelnou kontrolní úlohu, ale i velkou moc.

Impact

Investigativní novináři jsou hlídacími psy demokracie, to vám řeknou na každé katedře žurnalistiky. Dokument Zákulisí novinařiny ukazuje, jakým způsobem jejich práce funguje ve 21. století. A také je důkazem, jak důležitá je tato profese pro zdraví společnosti. Velké investigativní kauzy s přesahem za hranice naší republiky řeší Investigace.cz. Jsou součástí prestižních mezinárodních sítí investigativních novinářů, společně s protagonisty výše zmíněného dokumentu pracovali na kauze Panama Papers a mnoha dalších. Pokud chcete, aby kvalitní novinařina v Česku vzkvétala, podpořte je finančním darem. https://www.investigace.cz/partneri/podpora-a-dekujeme/

Vaše hodnocení

O filmu

Německo
2021 / 90 min.

Režie
Daniel Sager

Jazyk
anglicky, německy

Titulky
České, Anglické

Režie

Daniel Sager

Daniel Sager

2021 - Behind the Headlines
2015 - The Long Distance
2014 - Finistère

Projekce

23. 3.
17:00 h
Plzeň: Moving Station
26. 3.
19:00 h
Praha: Městská knihovna VS
Debata
Bastian Obermayer, protagonista
Frederik Obermaier, protagonista
28. 3.
18:00 h
Brno: Univerzitní kino Scala
Family friendly
30. 3.
20:30 h
Praha: Atlas MS

Další filmy z tematické kategorie Panorama