Tak mračná obloha

So Foul a Sky

Česká premiéra

Pod potemnělým venezuelským nebem se snaží naplnit své životy romantičtí hudebníci, pašeráci benzínu i vojáci, lidé opuštění vlastní vládou a ponechaní napospas drtivé politické a ekonomické krizi.

Soumračná road movie bez jasného cíle plyne mezi nočními přejezdy hranic v naději na lepší život mimo území domovské země, jejíž ropné bohatství proteklo autoritářské vládě mezi prsty. Ve státě, kde za peníze nelze koupit jídlo ani léky a lidé odcházejí po statisících, znějí z rádia jako absurdní doprovod zprávy o socialistickém snu, politickém zápasu i zmařených iluzích. Vizuálně podmanivý snímek skládá přízračnou mozaiku života ve Venezuele, ve stínu ohromných ropných rafinerií, na cestě za lepšími zítřky.

Impact

Ambientní, potemnělý dokument Tak mračná obloha divákům nenávodným, ale o to autentičtějším způsobem zprostředkovává obrázek situace, ve které se dnes nachází Venezuela. Chudoba, obrovská inflace, hromadná migrace – s těmito a mnoha dalšími problémy se tato země dnes potýká. Skrze Venezuela Relief Fund, který zprostředkovává organizace World Vision, můžete přispět ke stabilizaci kolabujícího zdravotního systému a celkovému zlepšení situace v zemi, která čelí krizi jako dnes málokterá jiná. https://donate.worldvision.org/give/venezuela-relief-fund

Vaše hodnocení

O filmu

Kolumbie, Španělsko, Velká Británie, Venezuela
2021 / 83 min.

Režie
Álvaro F. Pulpeiro

Jazyk
Spanih

Titulky
České, Anglické

Režie

Álvaro F. Pulpeiro

Álvaro F. Pulpeiro

2021 - So Foul a Sky
2017 - Nocturno: Ghosts of the Sea in Port
2015 - Sol Mihi Semper Lucet

Projekce

25. 3.
15:30 h
Praha: Světozor VS
27. 3.
18:00 h
Praha: Bio Oko
Debata
Alvaro Fernandez-Pulpeiro, režisér

Další filmy z tematické kategorie Cesty svobody